Colliery UAX! příměstský tábor Po dlhom uvažovaní a váhaní prišla v Colliery CrossFit Ostrava myšlienka vlastného - prvého…

Colliery UAX! příměstský tábor

Po dlhom uvažovaní a váhaní prišla v Colliery CrossFit Ostrava myšlienka vlastného - prvého prímestského tábora.

CrossFit Kids ako neodlučiteľná súčasť v Colliery naberá čoraz väčšiu popularitu nie len u rodičov, ale predovšetkým u detí.

Posledný rok, ktorý každý jeden z nás musel prežívať nebol ľahký pre nikoho.

Ale! Zakázať deťom pohyb? Zakázať telocvik na už aj tak obmedzenej výuke na školách? A dočasné uzavretie i detských ihrísk, ktoré za našich detských čias boli preplnené deťmi a rodičia nás museli večer ťahať domov?

Čoraz väčší nárast obezity u detí a veľa ďalších faktorov nám dali jednoznačnú odpoveď - ÁNO, prímestský tábor v Colliery bude!

A tak sme 19.7. odštartovali náš 1. CrossFitový tábor s deťmi od 5-11 rokov.

Prišlo prvé zoznamovanie s gymom, trénermi, kamarátmi a v neposlednom rade s Pukiem!

Práve ten sa stal naším celotýždňovým maskotom, kamarátom a motivátorom.

Predsa len, každý chce mať svaly a byť veľký ako Pukie!

A tak bola súčasťou týždňa i Pukieho tabuľa. Deti nezbierali “bobríkov”, ale Pukieho za: odvahu, rýchlosť, teamovosť, sílu, hry, jedlíka a mnoho ďalších :)

Prvý deň:

sme “odpálili” CrossFit Kids lekciou, ako odmena nás po poriadnom WOD prišla navštíviť hviezda FC Baníku Ostrava - Nemanja Kuzmanovic.

Obrovský zážitok pre deti, kedy si Kuzma zahral s nimi futbal, odpovedal na ne/futbalové otázky a na konci nemohla chýbať ani spoločná fotka. :)

Ďalšou hviezdou sa pre deti stál tréner Luki, ktorý mal pravidelne v našich lekciách svoj osobný tréning. Naši malí crossfiťáci mali celý týždeň svoj vzor a obdiv – „jednou i já budu mít takové svaly a zvedat těžké činky.“

Záver prvého dňa sme ukončili vo Světe techniky v DOV, kde sme sa mohli vyblázniť všetci do jedného.

V utorok: 

sme nastúpili už medzi starých známych crossfitových kamarátov, kedy sme pokračovali v ďalšom učení CrossFitu.

Pohyb a trénovanie boli súčasťou celého týždňa. Deti sa naučili základné cviky, ktoré doteraz nemali možnosť využiť a vyskúšali si stroje, s ktorými sa doteraz nemali možnosť stretnúť.

Najdôležitejšie pre nás, ako „vzory“ – či už sme tréner, rodič, športová hviezda,... by sme mali ísť deťom príkladom. Naučiť ich, že pohyb a šport je neodlučiteľná súčasť života, ale predovšetkým radosť. A o to sme sa snažili i my po celý týždeň! ☺

Streda a štvrtok: 

boli venované výletom.

A že sme si ich užili :)

„Pukieho stezka“ na Ondřejník začala v stredu ráno odjazdom vlakom z Ostravy smer Frýdlant nad Ostravicí.

Už od nádraží nám Pukie nechal úvodný dopis, kde sa s nami privítal a oznámil nám, že nás celý týždeň poctivo sleduje, ako sa nám darí. A keďže to povedal Pukie, bola to výzva jeho stezku dokončiť!

Čakalo nás niekoľko zastávok na vrchol Ondřejníku, kedy sme museli postaviť Pukiemu gym, zacvičiť si doposiaľ naučené cviky, postaviť Pukiemu hrazdu, uhádnuť čo asi Pukie a správny crossfiťák musí jesť a naopak čomu sa vyhýbať, aby sme mali poriadne svaly a mnoho iných Pukieho nástrah.

Pukieho stezka bola po 14km úspešne zvládnutá a výlet mohol byť tak zavŕšený.

Aby sme toho nemali málo vo Štvrtok sme vyrazili smer Štramberk.

Navštívili sme jaskyňu Šípka, na námestí sme boli hodiť očko medzi zvieratká v Aqua terra a neodmysliteľnou súčasťou boli sladké Štramberské uši.

Pokračovali sme na Štramberskú trúbu, ďalej na rozhľadňu Bílá hora, mestské arborétum a po 16km nasledovala cesta späť do Ostravy.

Domov sa ale nešlo !

Čakala nás prespávačka v Colliery! A to bola jízda.

Po príchode do gymu sme sledovali práve prebiehajúcu lekciu weightliftingu s trénerom Lukim. Opäť ďalšia motivácia pre našich crossfiťákov. Po ťažkom výlete prišla zaslúžená večera v podobe opekačky, ale na čo sme sa najviac tešili bol večerný lampiónový pochod.

Vyrazili sme teda po zotmení von so zástupom detí a lampiónmi v rukách, prekvapenie prišlo však o pár minút neskôr, keď sa pred nami zjavil naozajstný Pukie a šiel na pochod s nami.

Ten Pukie, ktorý nás celý týždeň sleduje ako makáme a snažíme sa, prišiel za nami!

Po ceste naspäť sme sa hodili do hajan a čakala nás tak noc v gyme.

Prišiel záverečný deň:

ranný budíček a poctivá rozcvička v pyžamkách.

Záverečnú lekciu a WOD sprevádzala i pravá crossfitová teamovka na vesle.

Na konci celého dňa nás čakalo veľké vyhodnotenie a odmeny, ktoré nám po skandovaní prišiel odovzdať samotný Pukie.

Celý týždeň panovala skvelá atmosféra, deti boli úžasné, nadšené a chuť do cvičenia a pohybu nechýbala ani jednému z nich.

Najväčšou odmenou boli pre nás vety - a to už opravdu dnes končí?

Příští týden tábor už nebude?

Ďakujeme preto všetkým deťom, ktoré spravili náš tábor nezabudnuteľný a skvelý!

Ďakujeme rodičom, ktorí nám svoje deti zverili a my si tak mohli užívať Pukieho dobrodružstvo spolu s nimi!

Ďakujeme a už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

Trénerky Stáňa, Štěpánka a zdravotnický dozor Žanet