O Colliery

CrossFit je pro všechny bez rozdílů věku a pohlaví …
A Colliery je tu pro VÁS!

Image alt

Počátekch Colliery se datuje na 1. května 2014, kdy se otevřela první pobočka našeho gymu na ulici Poděbradská. Tenkrát byl gym úplně jiný. 

 • 2 vesla, 
 • pár činek 
 • kupička kotoučů tady 
 • kupička kotoučů tam 

Ale lidé si to zamilovali. V průběhu prvního roku existence začalo do gymu docházet pravidelně téměř 50 klientů.

Po prvním roce se však gym musel posunout. A to na ulici Mírová. Na místo, které se stalo domovem pro celou naši komunitu na následujících 6 let.

A tak šel čas. Komunita se rozrůstala a s tím, jak rostl gym vybavením, tak i trenérským týmem. V roce 2017 jsme se rozhodli společnosti vrátit kus, který ona dala nám. Založili jsme neziskovou organizaci Colliery Srdcem, která se mimo jiné začala věnovat sportovním aktivitám pro tělesně i duševně postižené, mladé atlety a seniory.

A je toho mnohem více. Colliery nám všem roste před očima. V průběhu roku 2019/2020 se objevily odnože jako Colliery Sport Academy zaměřené na přípravu elitních sportovců, Colliery Recovery, které poskytuje komplexní regenerační služby od masáží a fyzioterapie, přes o využití fyzikálních prvků jako je chlad (kryoterapie) nebo červené světlo (red light therapy) pro zlepšení kvality života naší komunity. Colliery Academy, jenž pořádá semináře, které rozšiřují obzory a šíří osvětu.

Při tom všem, ale pořád nezapomínáme na naše kořeny, které jsou hluboko v srdci Ostravy. 

Jsme Ostraváci a Ostrava je naše město. 

Podílíme se tak na spoustě akcích – z těch větších, které zná každý je to např. 

 • Colours of Ostrava, kde nás každý rok najdete s naším stánkem. 
 • V roce 2019 jsme měli tu čest být generálním partnerem studentského Majálesu a náš maskot Pukie to tam pěkně rozbalil! 
 • Vidět jste nás mohli i na Mistrovství světa v parahokeji! Ale tím rozhodně nekončíme. 
 • City Cross Sprint v Dolní oblasti Vítkovic, 
 • Night Run, 
 • Festival v ulicích, 
 • Univerzitní hokejová liga. 

To vše jsou akce, které jsou námi poznamenané.

Jak vidíte, jsme velmi dynamičtí. Rozvíjíme se. Chceme se neustále posouvat. A to by nešlo bez té nejlepší komunity, jakou bychom si mohli přát. 

Tak přijďte mezi nás. A staňte se #CollieryMade


Naučíme vás se správně a bezpečně pohybovat.

Naši trenéři vás nikdy nenechají na holičkách. Vždy se pohyb, který vám bude cizí prvně naučíte do takové míry, abyste jej byli schopni bezpečně vykonat. Na začátku si ale společně procvičíme základní pohyby jako je dřep, tlak, tah, výpad. A to s použitím specifických pomůcek.

Naučíme vás, jak tyto základní lidské pohyby provádět s pevným středem těla. Naučíme vás stabilizovat klouby tak, abyste se zbavili svých zdravotních potíží a abyste byli připraveni bezpečně vnést intenzitu a zátěž do vašeho tréninku.

Máme tým velmi zkušených trenérů a kompletní zázemí.

Naši trenéři absolvovali a nadále se účastní řady profesionálních trenérských kurzů organizovaných pod hlavičkou CrossFit na různých místech Evropy.

Jako jeden z mála gymů v České republice se pyšníme opravdu edukovanými specialisty na různé problematiky. Na naše trenéry klademe velké požadavky, co se týká znalostí, vlastním neustálým vzděláváním a zlepšování se v jejich řemeslu.

V roce 2017 byl pod záštitou gymu založen spolek #CollierySRDCEM

Image alt

Colliery Srdcem, naše neziskovka, která se stala naší srdeční záležitostí.

Základní body stanov mluví o podpoře mladých atletů od 13 let. Mladé talentované atlety pravidelně připravujeme na světové závody, kde ač přes obrovskou konkurenci stále dosahujeme vynikajících výsledků.

Další bodem stanov je CrossFit pro handicapované.

Začali jsme s jedním členem a za poslední měsíce jsme se dostali na hranici našich možností. Aktuálně k nám dochází téměř 30 handicapovaných.

Abychom pokryli tuhle velkou poptávku, rozhodli jsme se vytvořit kurz Instruktor funkčního fitness pro specifické cílové skupiny. Na tento kurz jsme i získali akreditaci od MŠMT!

Posledním bodem stanov rozvíjíme filozofii CrossFitu, který razí to, že metodologie CrossFit je pro všechny. I my umíme cvičit s kýmkoli – třeba i se seniory. 3. bodem stanov je tak Senior 60+ cvičební program.


Jak sami vidíte, můžeme toho nabídnout opravdu hodně. Kvalitou našich trenérů, komunity a v neposlední řadě vybavení, jsme si natolik jisti, že vám rádi nabídneme 1. lekci CrossFitu zdarma.

U nás se nebudete muset svými výkony srovnávat s ostatními, ale jen sami se sebou.