Úspěšné ukončení závodní sezóny 2017 atletů CCFO V posledních měsících jste mnozí z Vás téměř každý den měli možnost potkat v domečku…

Úspěšné ukončení závodní sezóny 2017 atletů CCFO

 V posledních měsících jste mnozí z Vás téměř každý den měli možnost potkat v domečku CCFO trénující atlety B-F-L-M-P-S-V-Z Training*. Mnozí z Vás je tam potkali při svém příchodu a i většinou jste přesto odcházeli dříve než oni. Možná jste si říkali: „co ti blázni tam dělají přes dvě/tři hodiny?“. Odpověď je jednoduchá…poslední závody v roce 2017. Příprava na pozdní vrchol sezóny trvala více než tři měsíce. Probíhala tvrdá silová/ kondiční/ gymnastická/ příprava. Tréninky byly jednofázové z důvodu pracovního/studijního vytížení všech atletů. Trvaly zhruba 2-3h a to v 5-6ti dnech týdne. Na jejich osobní život toho času moc nezbývalo a já jako jejich trenér jsem si toho vědom. Ovšem všichni měli jasný cíl a šli za ním. 

Lukáš Káňa

*Kdo to je B-F-L-M-P-S-V-Z Training? Aktivní závodníci reprezentující Colliery CrossFit Ostrava

1. Fall Series Throwdown 2017 – Colliery Made – Team Scaled

Složení teamu: Nikola Stuchlíková, Michal Smetana, Lukáš Topiarz
Kvalifikace: 1. místo
Závod: 1. místo
Umístění ve WOD´s: 4./ 9./ 2./ 3./ 1./ 1.

 Fall Series Throwdown byl povedený závod. Organizace probíhala logicky už od kvalifikace, hala a celkové zázemí pro atlety od maséru, po jídlo, suplementaci i zdravotníků, vše bylo skvěle zajištěno. Hodí se vyzdvihnout složení workoutů, protože byly opravdu komplexní, pestré a především nás hrozně bavily. Bohužel mi ale absence anglického překladu, změny workoutů a standardů během závodu, neinformovanost judges nebo i dvojí vyhlašování vítězů, celkový dojem trochu kazí.
Vygradování 3 měsíční poctivé přípravy a půl ročního působení bflmpsvztraining jsme si nemohli užít více. Díky skvělé vybavenosti Colliery nás nepřekvapilo ani lano ani Assault bike. Společné tréninky, propracovaný programming a především vzájemná znalost silných i slabých stránek nás nakonec dostala na bednu.
Děkujeme, trenérovi za přípravu, tobě Stando a Peršo za skvělé zázemí a možnost tohle všechno zažít. Jsme pyšní, že můžeme reprezentovat právě takový gym a věříme, že je to teprve začátek. 

Kapitán teamu, Nikola Stuchlíková

2. Fall Series Throwdown 2017 – Vladimír Pleva – Category Junior

Kvalifikace: 20. místo
Závod: 10. místo
Umístění ve WOD´s: 6./ 15./ 7./ 10./ 8./ 6.

 Na závody jsem jel z posledního dvacátého místa. Výhoda tohoto umístění byla, že na mě nebyly kladené žádné požadavky a mohl jsem jen překvapit.
Závody byly skvěle postavené, co se týče pestrosti workoutu i časového rozvrhu. Všechno šlapalo přesně na čas a wodka prověřily každého atleta po všech stránkách. Na vážnosti přidávala i obrovská hala, stánky s jídlem, compex zóna, možnost zakoupit nike výbavu, zátěžové vesty a mnoho dalšího vybavení.
Na druhou stranu mě překvapilo, jak velké mají Italové nedostatky v angličtině. Naštěstí jsem měl vždy judge, který aspoň do desíti anglicky počítat uměl. Ale například při vysvětlování finálového workoutu jsme nevěděli, jestli máme chodit po rukách nebo jíst pizzu na čas. Všechno bylo zpracováno elektronicky přes internet, tudíž jsme se řídili jen podle webovek závodu. Vyhlašování vítězů na 3krát a neustálé měnění pořadí a bodování také nikoho nepotěšilo.
Celkový dojem ze závodů však zůstává kladný. Nikdy bych si nepomyslel, že se dostanu na tak velké závody a jsem neskutečně vděčný celému gymu Colliery Crossfit Ostrava, Standovi, Peršovi za možnost takhle cestovat a závodit. A samozřejmě největší vděk patří Lukáši Káňovi, který mě na tyto závody připravil, jak nejlépe uměl.  

Vladimír Pleva

3. Lift Off 2017 – Kristýna Brňáčková – Category „W“ 121 lb. – 130 lb.

ČR: 1. místo (jediná Češka)
Evropa: 6. místo
Svět: 62. místo

 Do LiftOff jsem se přihlásila na popud našeho trenéra Lukyho a taky proto, že to byla výzva a chtěla jsem mít srovnání i s holkama mimo ČR. Silovka (1RM na snatch a clean&jerk) se mi jela dobře, zopakovala jsem si nedávné PR na snatch a dala si nové na clean&jerk (yaay :D). S workoutem to bylo ale horší, kombinace pull-ups, vesla a ohs nedělala dobře mému zápěstí, a tak jsem to neodjela vůbec tak, jak jsem chtěla. Podpora všech collierymade byla neskutečná!!! Celkově jsem ale s výsledkem spokojená, vím na čem pracovat a příští rok jdu do toho určitě znovu! 

Kristýna Brňáčková