The Dutch Throwdown 2018 Plánovaný první závod v roce 2018 byl pro nás v Holandsku. Před dvěma lety jsem…

The Dutch Throwdown 2018

Plánovaný první závod v roce 2018 byl pro nás v Holandsku. Před dvěma lety jsem měl možnost závodit na západě Evropy v Belgickém Bruselu, ovšem tohle pro nás byla velká neznámá. Již kvalifikace byla zajímavá. Ta obsahovala pět kategorií: Scaled/ Advanced/ Rx/ Masters Scaled/ Masters Rx. Počet přihlášených v každé kategorii byl neskutečný. Kupříkladu v mé kategorii M-Rx bylo 480 atletů. První mou myšlenkou bylo, že to bude velice kvalitní závod se zahraniční účastí, ale mýlil jsem se. Z 90% se jednalo o domácí Holandské závodníky. Pátral jsem na CF stránkách a zajímalo mě, kolik přesně CF gymů je v Holandsku. Ke srovnání v ČR, která je svou rozlohou větší než NED, máme 17 oficiálních CF gymů. Dle CrossFit MAPY jsem pro NED napočítal téměř 150 CF gymů. V této zemi je velký "bum" co se týče nového směru Fitness, nesrovnatelně vyšší, než u nás.

Do hlavního závodu jsme se s Natty kvalifikovali po třech kvalifikačních WOD a zajímalo nás, jak to ve městě s´Hertogenbosch bude probíhat. Přilétáme den před závodem do Eindhovenu a z něj vlakovým spojením do s´Hertogenbosch. Jsme zvyklí na registraci den před závodem, ale v odpoledních hodinách byla ještě hala prázdná a viděli jsme maximálně dodávku od firmy Concept2. Jelikož závod měl přivítat přes 500 atletů, nevěřili jsme, že vše na další den připraví. Ovšem i zde jsme se mýlili.

Den 1

Před osmou hodinou ranní přicházíme do haly a jsme mile překvapeni. Mnoho stánků s oblečením a suplementy známými i neznámými. Nacházíme zde velkou warm up halu s pitným režimem FOS. O místnost dále byl průchod do svolatelny s rozpisem heatů, který seděl na minutu přesně. Ze svolatelny se již vcházelo do samotné haly, které měla dle mých odhadů 4-5tisícovou kapacitu sedících. Dle přiložené fotografie je vidět, že polovina haly je zcela plná. Organizátoři hlásili 2000 diváků pro první den.
 Čekaly nás tři WOD. Tyto WOD byly pro všechny kategorie stejné, lišili se pouze váhami. Samotné WOD´s nebyly náročné obsahem, o to víc bylo nutné přemýšlet nad zvolenou taktikou.

První dojmy z cvičení byly úžasné. Rozhodčí spravedliví, anglicky mluvící, proškolení. Atmosféra v hale velkolepá se světelnou show, která na CF závodech nemá obdoby. Hudební doprovod jako na taneční party. Zde dáváme 11 bodů z 10.

Po prvním dni bylo na škodu, že jsme nevěděli přesné pořadí. V našich kategoriích bylo 80 závodníků, pro které v druhém dni následoval cut pro top12. Panovala zde mírná nervozita.

Den 2

Ráno jsme absolvovali čtvrté WOD, které vypadalo nevinně, ale bylo nejhorší ze všech, které jsme absolvovali. Dolní končetiny jsme měli na kaši, ale díky Compexu jsme se dokázali během dalších 2-3 hodin dát do pořádku. Čekáme na výsledky a dozvídáme se, že postupujeme oba do finále. Před oznámením finálového WOD si všechny postupující organizátoři svolávají na plochu a blahopřejí nám k postupu. Poté se dozvídáme, že finálové WOD je neoblíbené "DT".
Natty bojovala před finálem o bednu a potřebovala si tuto pozici uhájit s co nejlepším výsledkem v DT. Byla úžasná a její taktika i technika byla skvělá. Finále s přehledem vyhrává. Lukáš šel do finále ze 7mého místa. První heat finále mužů Lukáš s přehledem vyhrává a celkově ve finále obsadil 3. místo. Přesto se ze sedmého místa výše neposunul a tak končí i celkově.

Rekapitulace

The Dutch Throwdown, největší závod v Holandsku, přes 500 atletů (pouze dva Češi)
Natty Cholevová, kategorie Advanced, 2. místo
Lukáš Káňa, kategorie Rx, 7. místo

Poděkování

Rádi bychom touto cestou poděkovali těm, bez kterých by nebylo možné se těchto závodů zúčastnit:

• Martin Urban (Ca Worldfishing): děkujeme za finanční a zdravotní podporu; děkujeme, že si kvůli nám brzy ráno vstal a dobrovolně odvezl na letiště!
  • Colliery CrossFit Ostrava: děkujeme za maximální důvěru a možnost kvalitní přípravy s tím nejlepším vybavením a suplementací - Aktin.cz
  • B-F-L-M-P-S-V-Z Traning: děkujeme za společně trávený čas na tréninku i mimo něj, bez Vás by nás trénování tak nebavilo.
  • Vítězslav Rumpel (Agentura Levná pojistka): děkujeme ti Víťo, že na nás vždy myslíš, když máme v plánu vyjet na závody a hlídáš nám naše zdraví.
  • Členové CCFO: děkujeme za podporu na sociálních sítích, kterou jste nám posílali během závodu i po nich - dávalo nám to neskutečnou sílu.
  • Lucie Lukšová: děkuji fyzioterapeutce Lucii, že mne dokázala dát zdravotně do pořádku s přetrvávajícími problémy zad.