Teens Throwdown 2019 V Holandském městě Amersfoort proběhl již čtvrtý ročník CF závodů pro „děti“, které patří k…

Teens Throwdown 2019

V Holandském městě Amersfoort proběhl již čtvrtý ročník CF závodů pro „děti“, které patří k mladým nadějím tohoto sportu. Společně s dětmi závodily i kategorie Masters, které měly svou soutěž v kategoriích 35+ až 60+. Bylo neskutečné sledovat už samotnou kvalifikaci. Každá kategorie byla zcela zaplněna kvalifikanty a nebylo vůbec jednoduché se na tyto závody dostat jako závodník. Síto bylo nekompromisní. Některé Masters kategorie byly po 12ti atletech, některé pouze po třech. U dětí byly tři kategorie a to do 12ti, 14ti a 16ti let – vždy po šesti závodnících. Našim velkým úspěchem bylo, že se zde kvalifikovala i Karolína Božková.

Příprava celého zimního období směřovala vysloveně na tento závod. Bohužel v největší formě Káju zastihla nemoc s vysokými horečkami a tři týdny před závodem vůbec nebylo jisté, zda bude schopná do Holandska odletět. Byla to velká smůla, která Karolínu vyřadila na cca 10dní z tréninku. Takový je život a Kája s tím bojovala s maximálním úsilím.

Cesta na západ Evropy byla dlouhá, ale v pátek stíháme registraci na závody s rezervou. Zároveň se dozvídáme WOD´s a líbí se nám, i když dle mého názoru zvolené váhy pro Teen Athlety byly přehnané. Tohle beru dle svých zkušeností z trénování Colliery trpaslíků – v tréninku bych si nedovolil dát našim holkám takové váhy, jaké byly zvoleny zde, ale je to další důkaz toho, jak rychle se tento sport posouvá vpřed. V prvním i v druhém závodním dni atlety čekají tři WOD, které jsou vesměs AMRAPy s krátkou dobou trvání. Chybělo nám jedno delší WOD a hledání maximálky – to Káje dle jejích slov nejvíce. S obsazením konečného pátého místa jsme spokojeni a věříme, že bude dále na sobě tvrdě pracovat, jako doteď.

Organizačně velice zdařilá akce, není organizátorům co vytknout. Velice profesionální přístup, i když mám zde jednu výtku. Byl zde velký počet závodníků i diváků – zcela jistě by si tento závod zasloužil větší halu s větší rozcvičovnou a zázemím pro atlety. 

Jak se závody Karolíně líbily?

 "Závody jsem si neskutečně užila, byl to skvělý zážitek, na který nikdy nezapomenu. Všichni byli moc milí a přátelští. Čekala jsem, že ve workoutech bude více cviků věnovaným vzpírání. Vím, že musím hodně zapracovat na gymnastice, která mi vůbec nešla. Děkuji, že jsem se závodu mohla zúčastnit. Největší poděkování patří mému trenérovi, za tu nejlepší přípravu, za jeho čas a nervy, a za vše co mě naučil." 

 
Poděkování – rádi bychom poděkovali těm, díky kterým naše děti jezdí závodit do zahraničí: Colliery Srdcem z.s., SDS Komplexní Stavby, UAX Desing, Agentura Levná Pojistka

WOD 1

  • AMRAP 8 minutes
  • 12 Toes to bar
  • 3 squat clean 40kg

WOD 2 (Timecap 7 minutes)

  • 5 rounds
  • 15/20 calories bike
  • 2 - 4 - 6 - 8 - 10 Thrusters 30kg

WOD 3

  • AMRAP 6 minutes
  • 8 dumbbell 15kg box step over 50cm
  • 7 dumbbell squat 15kg
  • 6 dumbbell push press 15kg