Splněný sen … Battle of Riga 2017 V minulém roce jsem měl daný plán, co se týče závodů, ale nesplnil jsem jej. Měl jsem tu…

Splněný sen … Battle of Riga 2017

V minulém roce jsem měl daný plán, co se týče závodů, ale nesplnil jsem jej. Měl jsem tu čest závodit na Central Throwdown, Napoli Throwdown, Southern Warriors, Belgian Throwdown nebo Croatian Throwdown. Jediný závod, kde jsem neprošel kvalifikací, byl Battle of Riga. Když jsem později viděl video a pozitivní ohlasy z ročníku 2016, tak jsem věděl, že udělám vše, abych se zde dostal.

Kvalifikace pro ročník 2017 byla jen pár týdnů před CF Open a mě bylo více než jasné, že můj cíl nebude Open, ale kvalifikace na Battle of Riga. Do kvalifikace se přihlásilo přes 120 atletů, ale do hlavního závodu postupovalo pouze nejlepších 30. Do hlavního závodu se dostávám z 22. pozice a těším se na červen 2017.

Nepodcenil jsem přípravu a soustředil jsem se pouze na tuto soutěž. Neabsolvoval jsem žádné jiné soutěže, viděl jsem pouze Battle of Riga! Je po CF Regionals a já se těším ještě více – na Battle of Riga mají v mé kategorii Elite soutěžit čtyři atleti, kteří byli na CF Regionals Meridian. Jsem čím dál tím více motivovaný.

Je zde 15-6-2017 a společně s Naty Cholevovou odjíždíme na sever reprezentovat ČR jako jediní Češi. Den před závodem přicházíme na povinnou registraci. Přicházíme k obrovské víceúčelové hale, uprostřed ostrova v samotném centru hlavního města Lotyška, Rigy. Před halou plápolají vlajky všech zemí, které na této soutěži reprezentují svou zemi, včetně té české. Poprvé v životě jsem byl neskutečně hrdý na sebe a Naty:

 „Vždyť my reprezentujeme ČR“! Úžasný pocit.  

Po příchodu do hlavního vstupu nás vítají usměvaví lidé a svolávají nás k registrování. Dostáváme tričko a speciálním fixem číslo na své tělo, kterým nás budou poznávat komentátoři při samotném závodu. Meeting nebyl v plánu, jelikož všechny informace ohledně WODs a standardů nám chodily v průběhu tří týdnů před závodem na email a žádné vysvětlování tak nebylo nutné.

DEN1

Přicházíme ráno do haly a poprvé si jí můžeme prohlédnout i zevnitř. Je zde mnoho lidí z pořadatelské služby a ti nedovolí, aby fanoušci se dostali k nám atletům. Měli jsme svůj vchod za tribunou do odpočinkové zóny, která byla sestavena z kožených sedaček a vybavená pitným režimem a vlastním sociálním zařízením včetně sprch. Za obrovskou plentou byl průchod do rozcvičovny, která obsahovala i obrovskou šatnu pro muže a ženy zvlášť. V této šatně bylo možné si ponechat věci v době, kdy jsem zrovna závodil. První dojem byl úžasný.

WOD1:

Dle vyhlášeného WOD jsme očekávali klasické veslo, ale pořadatelé nás překvapili a závodili jsme na trenažéru pro běžkové lyžování. Ne Ski Erg, ale klasické běžky. Dále Double Unders, Burpees přes bednu čelem a nakonec 1000m běh. WOD se mi líbilo, i když velice bolelo.

WOD2:

V tomto WOD šlo čistě o chůzi po rukou po dobu jedné minuty. Toto WOD jsem zkoušel ještě před odjezdem v Colliery a zvládl jsem 30-35m. V samotném závodě jsem zvládl ze sebe vymáčknout 45m a velká spokojenost. Jen pro zajímavost – vítěz tohoto WOD ušel 65m, což je vteřina-metr.

WOD3:

Následoval ihned po WOD2. Complex pro Clean & Jerk + 2OHS. Pro mě obrovský boj s mobilitou ramen. Pravidlo znělo jasně: „Jerk only of front rack position“. Před tímto WOD mi v rozcvičovně padala váha 90kg a já věděl, že to nebude extra výkon. Nakonec pro mě 116kg a opět spokojenost.

WOD4:

Tento WOD vyšel téměř dva týdny před závody a měl jsem 2x možnost jej v Colliery odjet. Únava z předcházejících tří WOD šla znát a zvládám jej v podobném čase, jako na tréninku. Celkově končím první den na uspokojivém 18. místě.

DEN2

WOD5:

T2B, Kett. swing A. 32kg, Squat Pistols a Farmářská chůze 120kg. Pro mě vražedná kombinace. Jednoznačně můj nejslabší WOD, o kterém jsem tuto skutečnost věděl. Cílem bylo neztratit a nezranit se. Impuls pro mě k tomu, abych začal více tahat těžké věci na procházku.

WOD6:

Na tohle jsem se neskutečně těšil. I podle slov Naty byl tento WOD postaven pro mě, ale to bych nesměl udělat chybu na Burpee, kde jsem byl laicky řečeno v přešlapu a musel jsem se vracet. Na krátkém WOD, kde hrála každá vteřina velkou roli, jsem tak spadl do průměru.

WOD7:

Mé oblíbené Wall Balls a výpady s činkou nad hlavou, ale neoblíbené Thrustery s 60kg. První dva zmíněné cviky byly relativné v pohodě, ovšem Thrustery byly velice těžké a mé dolní končetiny stávkovaly. Snad poprvé v životě jsem zažil stav, kdy jsem moc moc chtěl, ale tělo opravdu nemohlo. Ztuhlé svaly na dolních končetinách a ke konci i křeče. Velice těžký semifinálový workout.

SHRNUTÍ

Po horším druhém dni končím na 20. místě, což odpovídá mému umístění z kvalifikace. Celou dobu jsem sledoval kolegy z nejlepšího heatu a byla to neskutečná podívaná. Byla zde vidět nová, mladá krev, která prahne po vítězství s krásnou technikou provedení cviků. Obdivoval jsem jejich všestrannost a byl jsem šťastný, že jsem zde mohl být a splnit si sen závodit na největším CF závodu severní části Evropy. Pořadatelé udělali skvělou soutěž, kde na vytknutí není nic!!! Vše klapalo přesně na minutu, staff přesně věděl, co má dělat (kdy a jak chystat, uklízet), dva moderátoři (jeden čistě EN a druhý čistě LV jazyk), mezi WOD soutěže přímo na place pro diváky, oba dny spojené s exhibicí (1. Den – bubenická show, 2. Den pěvecké vystoupení slavné zpěvačky), srovnávání heatů po každém WOD dle aktuálního pořadí, světelné a hudební doprovody při představování atletů, kvalitní vybavení od Eleiko, čisté sociální zázemí atd. Mohl bych pokračovat do nekonečna.

Byl to pro mne splněný sen, který jsem si mohl splnit díky těmto osobám a organizacím:

  • Ca Wordlfishing – skvělý kamarád Martin U., který se stará o mé zdraví a finanční podporu! Většinu závodů, bych si bez něj nemohl dovolit.
  • Colliery CrossFit Ostrava – zázemí pro trénink, které máme u nás v CCFO, je nejkvalitnější a nejrozsáhlejší široko daleko. Nebýt Standy S. a Honzy P., tak nás trénování tak nebaví a nebylo by možné si plnit sny.
  • Fitness Muscle Shop – od roku 2017 se o mne v CCFO stará po stránce sportovní výživy a i zde děkuji, poněvadž mám vše, co si přeji a co potřebuji ke svým výkonům.
  • Agentura Levná Pojistka – Vítězslav R., který mne vždy pojistí, když vycestuji závodit mimo ČR.
  • Přátelé Colliery – byl jsem až překvapen, kolik lidí nám v tomto víkendu psalo, fandilo nebo třeba jen na nás myslelo…obrovská podpora, děkuji!