RFA Games - Israel Throwdown 2022 RFA Games - Israel Throwdown 2022 Od roku 2018 sleduji aktivně sociální sítě RFA Games, které jsou…
RFA Games - Israel Throwdown 2022
Od roku 2018 sleduji aktivně sociální sítě RFA Games, které jsou brány jako Mistrovství Israele a jejich historie se datuje už od roku 2011. V roce 2018 zde také závodila Islandská CF hvězda Thuri Helgadottir, která pravidelně závodí na CF Games. V roce 2019 se závody kvůli Covid-19 nerealizovaly. Čekal jsem tedy další rok…odjel kvalifikaci…a dostal jsem se! Ovšem i v roce 2021 zde sehrál svou roli Covid-19 a já den před odletem musel vše zrušit a neletět kvůli jednomu papíru z imigračního, který nebylo možné získat. Byl jsem zlomený, zklamaný, plakal jsem… Jediné co mi běželo hlavou, bylo, že příští rok pojedu ať se děje, co se děje a připravím se ještě lépe, než v roce 2021.
Je zde duben 2022 a vyhazuje se kvalifikace a dosti brutální! Během jednoho týdne natočit čtyři těžké WODs. V kategorii 35+ končím na 2. místě a přepadá mě neskutečná radost, která brzy končí. Dvě WODs mi nebyly uznány a beru konečné 16. místo. Rána pod pás! Do hlavního závodu postupuje 24 atletů, což mě částečně klidní. Opět chvíle, kdy naopak začínám ještě více makat!!! Tímto děkuji celé své skupině BFLMPSVZ Training za neskutečnou podporu v přípravném období.
Blíží se závod a řeším letenky. Nejblíže z Ostravy lítají přímé spoje z Polských Katowic, ale minimálně na 7dní. To už je fajn spojit s dovolenou. O Izraeli společně se mnou snili další skvělí lidé z CCFO a rozhodli se jet také a fandit mi přímo na místě. Tímto děkuji milionkrát těm, kteří se mnou byli v místě závodu a to Stanislavě Trpaslík Panákové, Kač Kateřině Danielové, Janě Mamá Nytrové a Bolkovi Papá Nytrovi. Týden s nimi byl nezapomenutelný a byli to ti nejúžasnější fanoušci!!!
Týden před odletem se postupně odhalují buď plně nebo jen částečně závodní WODs. Už tuším, že bude sranda, protože instrukce byly psány pouze hebrejsky a to i dokumenty, které mi byly poslány k potvrzení (například potvrzení pro praktického doktora o zdravotní způsobilosti). Vše plním dle pokynů, a nebylo jich málo, řešíme ubytování, půjčení auta a plánujeme vše potřebné.
Blíží se den D! Bylo dopředu avizováno, že první den bude ve starém Jeruzalémě a to pod Davidovou věží. Počkat, počkat…? To vážně? V tom starém Jeruzalémě, který je spojován se vším významným pro Křesťanskou, Židovskou a Muslimskou kulturu? Opravdu pár desítek metrů od křížové cesty Ježíše Krista a pár desítek metrů od Zdi Nářků? Čtu si v průvodci o místě závodu – jedná se o místo, kde byl Ježíš Kristus odsouzen a o 1989 let později zde proběhne CrossFitová událost. To je NEUVĚŘITELNÉ!!! Společně se Stáňou, která je vedena jako můj coach, přicházíme na místo dění. Jelikož se jedná o svaté místo, tak první den je bez přítomnosti diváků a pořadatelé mají blok pouze na první polovinu dne. Z tohoto důvodu jsou první dvě WOD spojeny a odjety hned po sobě. Přátelé, ještě že jsem celý měsíc trénoval úmyslně na slunci se záměrnou dehydratací. Můj heat byl na pořadu v pravé poledne a tipuji, že bylo cca 33-35°C ve stínu. První část byla pod plachtou, ale druhá byla na přímém slunci a já poprvé v životě čekal, kdy budu mít z cvičení kolaps! Nebolely svaly, nebyl problém s dechem, ale organismus byl přehřátý a po každé sérii se mi točila hlava a měl jsem pocit, že sebou seknu. Nicméně první den končím na děleném 4. místě a fičím na ubytování, kde se přes 3h jen chladím ručníky a stahuju dolů tělesnou teplotu.
Day 1 - WOD 1 & 2
Místo: Old Jerusalem - Davidova Věž
17min AMRAP of:
200 Air Squat with vest 9kg
ME cal. Assault Bike with vest 9kg
*3. místo
3min Rest
For Time (17min TC) of:
3-6-9-12-15-18-21 Kett. to OH 24kg (R)
3-6-9-12-15-18-21 Kett. to OH 24kg (L)
3-6-9-12-15-18-21 Wall Ball 9kg
*4. místo
Komunikace je velmi zvláštní pro mě jako atleta ze zahraničí. Vše, kromě samotných WOD je uváděno v Hebrejštině. Díky panu Google Translatoris si dokážu částečně říct, co je asi myšleno. Vstáváme velmi brzo a odjíždíme nadvakrát, jelikož meeting atletů je již od 6:30, ale diváci budou vpuštěni až o hodinu později. Hala pro basketbal je krásná, moderní a s kapacitou 3000 lidí věstí dobrou show. Meeting probíhá jen v hebrejštině a to asi 20min. Jsem úplně mimo, a čekám na konec. Poté přicházím sám za Head Judgem a prosím o individuální meeting – dostávám jej i s omluvou, že se nepočítalo, že by někdo ze zahraničí vůbec dojel a proto vše pouze v jejich jazyce. Vše jakš takš chápu a čekám, jak bude probíhat první WOD…hala prázdná…nikde nikdo…hmm, přecházím do šatny pro atlety a tam taky nikdo. Kde jsou? Kouknu alespoň do rozcvičovny, která je venku. Ahaaa, tak první WOD druhého dne probíhá venku na umělé trávě. Celkově tento WOD byl pro mě zakletý – byla vidět komunikační bariéra a končím na 8. místě, ale na druhou stranu jsem já a moji fanoušci byli zaregistrováni zcela všemi a to nás hřálo u srdce, že jsme byli bráni jako správní exoti.
Day 2 - WOD 3
Místo: Malha - Fotball Greenfield
3x 2min AMRAP of:
MAX Reps 1-Arm DB alt. Snatch 22.5kg
MAX Reps 1-Arm DB OH Lunges 22.5kg
MAX Reps HS Walk
*8. místo
Tím horším výsledkem jsem si zkomplikoval cestu na stupně vítězů. Co mě mohlo vrátit do hry, by byla výhra v silové části. Plán byl jasný, dát na všem životní maxko! ALE!!! Byla zde změna… V každém 6ti minutovém bloku byly tři pokusy na jednotlivý cvik a každý pokus se počítal, čili výsledek bylo devět vah. Co to znamená? Jednoduché – každá chyba a tím pád činky bude trestána klesnutím ve výsledcích. V rozcvičovně, která je na plném slunci, zkouším všechny tři cviky a cítím se skvěle! Velmi silně!!! Je můj čas a přicházím do haly a zkouším platformu. Problém! Podlaha klouže na povrchu i celkově a to není dobré pro Split Jerk, tam musím být velmi opatrný. První je Snatch, kde si věřím a začínám na váze, na které z mé kategorie ani nikdo neskončil – mé pokusy byly 100-105-110kg a vše s velkou rezervou. Poté Front Squat, kde sleduju ostatní soupeře a vidím, že jejich váhy nejsou extra vysoké a tak taktizuji a nejdu do rizika – mé váhy byly 140-145-150kg i zde s rezervou. Poslední byl Jerk…mám obavy, protože podlaha není vůbec stabilní. Zkouším jí zatěžovat 70kg Slam Ballem, aby se nehnula vpřed. V plánu bylo začít na 130, ale rychle si to rozmýšlím a dávám 120. Podlaha neujela – ale i díky tomu, že jsem Split příliš neroztáhl. Sleduju ostatní a vidím, že jejich váhy nejsou vysoké. Musím tento WOD vyhrát – vím, že bych zvládl 140, ale nakonec rozum mi říká, ať dám 125 a jako poslední váhu 130. Vše bylo v pořádku a já už jen čekal, jak se mé vítězství projeví v celkovém hodnocení. Těsně před finále se dozvídám, že díky předcházejícímu WOD jsem průběžně 3. a to mě posiluje v tom, že to již musím udržet.
Day 2 - WOD 4
Místo: Malha - Basketball Hall
MAX Weight of (3x 6min):
Snatch / Front Squat / S2O
*1. místo
Je zde finále a já se na něj neskutečně těším. Obsah je přesně takový, jaký mi sedí nejvíce – typický těžký CrossFit! Ovšem cítím záda ještě ze včerejška a to není dobré. Vezmu si na raději pásek… Sakra, nemůžu jej najít. Hledám jej na místě, kde bylo silové WOD a ani v šatně ho nemůžu najít. V rozcvičovně potkávám Sergeye, který je několikanásobný vítěz RFA a dalo by se říci jeden z nejlepších Israelských atletů. Bavíme se spolu a ptá se mě na pásek a já, že nemám – ihned mi podává svůj pásek a já jsem dojatý. Nebudu lhát, kalkuloval jsem a měl jsem dobře spočítáno, jak se musí věci dít, abych o bednu nepřišel. Dle tohoto i tohle WOD vypadalo. Nejel jsem na krev, ale neustále jsem sledoval všechny soupeře a moc dobře jsem věděl, který jsem. WOD se nedalo v Time Cap stihnout, čili, bylo nutné se jen dostat co nejdále. Postupně soupeři odpadávali a já v poslední minutě již věděl, že to bude dobré. Končím na druhém místě v tomto krásném finále a zpětně mě mrzí, že jsem se nekousl, protože jsem mohl toto finále vyhrát a celkově být o jedno místo ještě výše.
Day 2 - WOD 5 - Finále (9min TC):
Místo: Malha - Basketball Hall
40 DU, 9 Slam Ball over Shoulder 70kg, 9 Hang Cluster 60kg, 9 C2B_BarMU
60 DU, 6 Slam Ball over Shoulder 70kg, 6 Hang Cluster 80kg, 6 C2B_BarMU
80 DU, 3 Slam Ball over Shoulder 70kg, 3 Hang Cluster 100kg, 3 C2B_BarMU
*2. místo
Je po finále a těsně po odbytí poslední vteřiny hledám všechny čtyři české fanoušky v tričkách Colliery Made a s českou vlajkou. Vidím je a dojímá mě pohled na ně. Dva se usmívají od ucha k uchu a dva pláčou dojetím. Nejdu za nimi – mizím směr šatna, protože bych se rozbrečel dojetím. Cestou do útrob mě zastavuje komentátorka a prosí mě o pár slov – stydím se, ale řeknu, že ne. Přesto slečna do celé haly hlásí „Please aplause for Lukas Kana from Czech Republic“. Celá hala začala tleskat a bylo to něco překrásného, na co nikdy nezapomenu. Usmívám se, je mi krásně a je mi úplně jedno, že mě neskutečně bolí dolní končetiny a bedra. Už se jen těším na ceremoniál. Usedám do hlediště a užívám si finále mužů a žen. Mezitím za mnou přichází muž, který mě začíná objímat a říká mi, že je úžasné, že jsem tady. Povídáme si a říká mi, že on byl ten, který se minulý rok snažil mě zde dostat. On byl ten, který do poslední chvíle usiloval o onen papír z Imigračního a také mi vracel startovné. Bylo to krásné a oba jsme se si navzájem děkovali, že to nakonec vyšlo a já zde mohl být.
Přichází na řadu ceremoniál a já běžím ve svém reprezentačním tričku, který jsem si nechal ve třech kusech čistě na tento závod vyrobit a samozřejmě s českou vlajkou. Dostávám ocenění a věcné dary. Poté za mnou přichází kolega atlet, kterého jsem porazil a on skončil na 4. místě. Oba si vzdáváme poklonu a společně opouštíme halu. Kačka Danielová se dívá na dárek, což byl velký domácí mixér „hmm Luki, já myslím, že to do letadla neprojde“! Nooo asi má pravdu a neváhám a volám na bramborového kamaráda. Ještě jednou mu poděkuju za krásný závod a mixér mu chci věnovat. Odmítá, ale nakonec přijímá a to mě maximálně těší. Nepotřebuji mixér…mám úžasné zážitky ze závodu i z Izraele s přáteli, plaketku pro 3. místo a pocit, že jsem si splnil to, po čem jsem tři roky snil a mluvil.