Plníme Hit Hit odměny – „Trénink se Špínou“ Psal se rok 2019, kdy poprvé Ohana Horor cirkus dorazil do Ostravy. Tehdy měsíční šňůru končil…

Plníme Hit Hit odměny – „Trénink se Špínou“

Psal se rok 2019, kdy poprvé Ohana Horor cirkus dorazil do Ostravy. Tehdy měsíční šňůru končil právě v našem městě a usídlil se za OC Karolina. Měl jsem tu čest jedno představení navštívit a byl jsem tak nadšený z něčeho nového, i když s humorem, který není opravdu pro každého, že jsem hlavní postavě principálovi Matěji Břešťákovi napsal na Instagramu zprávu.

Ciao Mates, byl jsem u tebe (vás) na vystoupení minulo neděli. Od té doby tě sleduji na Insta. Každý den chodíš do fitka v Karolíně. Zvu tě do Colliery CrossFit Ostrava – máš ode mě jeden volný vstup na lekci. Jinak ségra je z tebe hotová.“ Odpověď na sebe nedala dlouho čekat a Mates přišel na lekci v CCFO. Bylo to pro něj úplně něco jiného a do konce svého cirkus pobytu v Ostravě k nám docházel.

Přišel rok 2020 a Mates se vydal na turné, kdy chtěl v Ostravě začít svůj Cirkus trip. Fungoval asi o týden déle, než Colliery vol. 3 – tak jako nás, tak i jeho zavřeli. Stál v Hrabůvce u kruháče Josefa Kotase. Jelikož poblíž bydlí moje maminka, několikrát jsem jej navštívil a přivezl nějakou dobrotu, co maminka napekla nebo jen tak na pokec. Bohužel z důvodu Covidových opatření zde zamrzl na dlouhých 6 měsíců.

Ale přišel Hit Hit – napadlo mě, zapojit jej do našeho projektu, vždyť se doma (v maringotce) jen fláká a žere dobroty, které mu dovezou psycho fanoušci. Neváhal a hned se připojil. Nastavil dvě Hit Hit odměny:

Trénink se špínou

Hororový cirkus

V sobotu 22.5.2021 byla poslední možnost realizace tréninku se Špínou, protože Horor cirkus se vydává na svou pouť po České Republice. Mates, rodák z Mostu a vystudovaný herec a moderátor, přijel v celé své Horor klaunské kráse a okamžitě přepnul svou osobnost do Špíny. Osobnost, která je typická chování, jak my Ostraváci říkáme, na facku. Srší sebevědomím, strachem, odporem, vulgaritami, urážkami, ale také specifickým humorem a širokým rozhledem a talentem pro improvizaci a reagováním na jakoukoliv situaci. Pro mě osobně pan umělec.

Na půl jednou přichází tři odvážlivci, kteří si tuto odměnu zakoupili a jejich první zastávka mířila do prvního patra. Zde již Špína čekal na své cvičence, kde se svým typickým hororovým úvodem se všemi seznámil. Trénink začal hrou, kterou samozřejmě Špína vyhrál – nikdo nemohl pochybovat do opaku. Poté lekce pokračovala návratem do časů základních škol, kdy po vás chtěl učitel TV tak nesnášený kotoul vpřed – šlo vidět, že si zde Špína vyřídil své staré účty se svým tělocvikářem a dal to svým novým cvičencům pěkně sežrat.

Druhá část pokračovala na hlavní ploše spodního gymu. Dámy a pánové – lituji všechny cvičence, poněvadž to, co museli snášet během cvičení na Kettlebellech, na Pressech z Racku, na Kruzích a pak na stretchingu…klobouk dolů před všemi, že stále s úsměvem plnili pokyny Špíny, i když někdy byly vážně nesmyslné a s cvičením už to nemělo nic moc společného. Mohu vzpomenout například jeho báječnou sestavu na kruzích, které byla spíše vystřižena ze Star Dance.

Touto cestou bych chtěl poděkovat Matesi Břešťákovi, že realizoval tento neopakovatelný zážitek a držím mu pěsti, aby jeho umění s Hororovým cirkusem jen vzkvétalo. Vy, kteří máte zakoupený Horor Cirkus v Hit Hit, tak můžete navštívit jeho představení v kterémkoliv městě v ČR, kde právě bude se svým cirkusem stát.