Games Blog II. – Vítězové V první části povídání o Games jsme si pověděli něco o tom, kde a jak se tento…
V první části povídání o Games jsme si pověděli něco o tom, kde a jak se tento každoroční svátek vyvíjel a vyvíjí. Nyní si pojďme vypíchnout jen některá podstatná jména, která se objevila na listině vítězů. Ať už jednou, či vícekrát.
Mens Part:
Richard Froning Jr. – mnohými považovaný za nejlepšího atleta světa v rámci CrossFit sféry (zbytek si to myslí o Matu Fraserovi), „fittest man in history“, a především čtyřnásobný vítěz Games v letech 2011-2014, stříbrné umístění v roce 2010 (holt neuměl šplhat po laně) a také strůjce úspěchu svého CrossFit Mayhem Freedom, se kterým ihned po ukončení individuální kariéry získal tituly týmů, a to také čtyřikrát (2015, 2016, 2018, 2019). Avšak díky jeho vedení se v teen verzi dokázali šampiony stát i jeho mladí následovníci Angelo Diciccio a Haley Adams. Asi v té vodě v Tenneessee něco mají, když už tam teď bydlí i snad veškerý zbytek top atletů (Fraser, Toomey a spol.)
Matthew Fraser – výsledková podobnost s Richem je až zarážející. Rok 2015 byl druhý, poté 4x za sebou obsadil první místo. Mat se již od dětství zabýval vzpíráním na vysoké úrovni, tu měl také v krvi, je to syn kanadského olympijského krasobruslařského páru. Nyní již také sídlící v Cookevillu, Tennessee.
James Fitzgerald – historicky první vítěz CrossFit Games, 2007. Není však důležitý jen tím, jedná se o zakladatele společnosti na vzdělávání trenérů a skoro až metodologie, OPEX.
Jason Khalipa – velmi výrazná, obzvlášť marketingově, postava a vítěz Her z roku 2008. Jason se účastnil her poté a jedná se tedy o atleta vysoké úrovně známého pro svou hrubou sílu. A jeho krásné Clean and Jerky z finálového eventu 2008 Games.
Mikko Salo – jediný vítěz nepocházející ze Spojených států, ani Ameriky. Fin, jenž nyní stále pracuje jako hasič a trenér, se stal vítězem Games v roce 2009. Nyní vede mladou naději Jonne Koskiho.
Womens Part:
Annie Thorisdottir – první vícenásobná šampionka mezi ženami, 2011 a 2012. Jak už jméno napovídá, původem Islanďanka je první z řady „Dottirs“, které se v CrossFitu vyšší úrovně vyskytují. Nyní těhotná ale donedávna stále účastnící se závodů, je také známa i pro jeden krásný technický kousek. A tím jsou muscle upy jak její, tak v podstatě všech zúčastněných z roku 2009.
Katrin Tanja Davidsdottir - Druhá „Dottirka“ jenž vyhrála CrossFit Games, a také rovnou dvakrát, v letech 2015 a 2016. Právě inspirace díky vítězství Annie (Isalnd je malá země, vítězství kohokoliv v čemkoliv se rychle rozkřikne) ji přivedla do gymu, kde Annie dělala trenérku, také se jí hned ujala, jelikož Katrin měla historii v gymnastice.
Camille Leblanc-Bazinet – jednonásobná vítězka (2014), je také spíš než pro své vítězství známá díky svému marketingu a také dloooouholeté účasti, kdy se okolo top příček hrozně dlouho motala, než se jí konečně podařilo vystoupat až na vrchol.
Tia-Clair Toomey – poslední z řad z vítězek a aktuální šampionka původem z Austrálie, nyní již také pod nebem Froningova Cookevillu. Již trojnásobné vítězce se podařilo v jednu sezónu zvítězit na Games a zúčastnis se Olympijských her v Rio de Janeiru, jakožto vzpěračka.
Teams Part:
Hacks Pack UTE – první dvojnásnobní vítězové Affiliate Cupu.
CrossFit Mayhem Freedom – tým vedený Richem Froningem po jeho ukončení individuální cesty zvítězil 4x během pěti let. (Klopýtl v roce 2017, kdy skončil druhý za Wasatch CrossFit). Stavba týmu je proměnlivá každý rok, jeden člen zůstává neměnný, hádejte kdo.