Děti tloustnou – i to vaše? Covid – necovid, nárůst dětské obezity se stal „fenoménem“ posledních let. Dle Ministerstva…

Děti tloustnou – i to vaše?

Covid – necovid, nárůst dětské obezity se stal „fenoménem“ posledních let. Dle Ministerstva zdravotnictví ČR má více než pětina dětí ve věku 11 až 15 let nadváhu či obezitu a počet obézních dětí na světě každým rokem stoupá.

Proč tomu tak je?

V současné době se stal PC a mobilní telefon neodlučitelnou součástí jejích životů. Nekoneční distanční výuka, lockdown, sociální sítě = volný čas, nedostatečná hodinová dotace tělesné výchovy na školách, hodně práce – málo volného času pro rodinu a děti a nedostatek pohybu, k tomu jen přispívá.

5 nejčastějších příčin dětské obezity

 1. Vyšší váha v těhotenství
 2. Nevhodná strava
 3. Životní styl rodiny
 4. Nedostatek pohybu
 5. Psychické problémy

6 typů, jak bojovat s obezitou u dětí

 1. Zapomeňte na redukční diety
 2. Začněte u sebe
 3. Vařte zdravě a chutně
 4. Jezte společně jako rodina
 5. Přidejte fyzickou aktivitu
 6. Zařaďte více společných rodinných aktivit

Po sumarizací všech pro a proti a proč, to vždy končí u nás – dospělých, rodičů, učitelů a trenérů. My jsme ti, kteří dávají směr našim dětem. To, jak žijeme, co jíme, jak trávíme náš volný čas a čas trávený s nimi, se stává „vzorem“ pro děti.

Povzbuďte své dítě, aby vyzkoušelo sport, který ho láká. Sportujte spolu s ním, zařaďte do životního stylu pravidelné (společné) aktivity jako rodina, a to je to nejmíň co můžete udělat pro ně – ony vám to za pár let vrátí. 

Proto jsme i u nás v @collierycrossfit zařadili program CrossFit Kids. Pravidelné lekce každé úterý v 17:00 – CrossFit Kids se Štěpánkou a CrossFit Teens s Lukášem nabírají stále větší a větší zájem nejen u rodičů, ale především u dětí a z toho máme obrovskou radost.