CrossFit Open 2018 je minulostí… V minulých letech se našlo pár atletů v našem gymu, kteří reprezentovali Colliery CrossFit…

CrossFit Open 2018 je minulostí…

V minulých letech se našlo pár atletů v našem gymu, kteří reprezentovali Colliery CrossFit Ostrava na CF Open. V tomto roce kvůli zdravotním, či jiným důvodům nestartovali největší elity gymu, tudíž tento rok organizace zbyla na Petru Mrázkovi a mé osobě. Namotivováním 14ti atletů, v šesti kategoriích, jsme začali ke konci roku 2017 přípravu na Open. Bylo skvělé, když jsme se všichni dokázali potkat na úterních Competitors a zkoušet Open WOD´s z let minulých. Pracovali jsme na slabinách (práce s jednoručkami, HSPU s open pravidly apod.), vzájemně se podporovali a hecovali.

 Jaké byly cíle v tomto roce?  

Měli jsme hlavy na zemi a ne v oblacích. Chtěli jsme se především svými výkony porovnávat se skutečnými hvězdami CrossFitu. Poprvé byl také náš gym přihlášen i jako team. Nicméně, měli jsme své esa schovaná v rukávu. Colliery CrossFit s Colliery Srdcem se snaží nalézt a podpořit mladé talenty, kteří by byli budoucností našeho sportu. Byli to u nás hned tři teen atleti: Štěpánka Habustová, Deniz Afacan a Karolína Božková, která do Open vstoupila snad jedna z nejmladších, jelikož potřebných 14let dovršila pár týdnů před startem Open.

Nechci zde rozebírat jednotlivé WOD´s, jelikož každý v gymu měl možnost si jej v pondělí odjet a ví, co bylo jejich obsahem a jak náročné to bylo. Rád bych zmínil pár momentů, které mi budou CF Open 2018 připomínat:

  • Deniz Afacan – nenápadný klučík, který pravidelně navštěvoval skupinové lekce, se najednou dostává do boje o přední příčky v regionu Europe North v kategorii Teen 14-15 let
  • Karolína Božková – naše odchovankyně z programu CrossFit Kids; tahle holčička se učila nejtěžší cviky těsně před Open; během pár týdnů udělal první shyb nebo první HSPU
  • Štěpánka Habustová – svou skvělou formu nedokázala prodat; smůla se jí nalepila na paty a první dva workouty doslova proležela v horečkách, ale přesto Open dojela, i když věděla, že to nebude mít význam v konečném umístění
  • Nikola Stuchlíková – stále se zlepšující atletka dokázala vyvrcholit svou formu v ten správný čas; nezapomenutelné chvíle u WOD 18.3, kdy poprvé zvládla na kruzích Muscle Ups a ještě jej 4x zopakovat
  • Michal Smetana – srdcař, hecař a skvělý závodník – tyto slova jej vystihují; důkazem je boj se 143kg na mrtvé tahy s jeho cca 60kg tělesné váhy
  • Team Colliery CrossFit Ostrava – děkujeme CF Destiny, že nás v Open 2018 porazili, protože nás zde v příštím roce mají znovu, ale s prvním místem nepočítejte!

Nyní jsou na řadě Online Regionals pro Teen a Mesters a Regionals pro M/W a teamy. Nás ovšem zajímají Online Regionals, jelikož se jich zúčastní v kategorii teen 14-15 Deniz Afacan. Jeho umístění je skvělé (ČR 1., Europa North 8., Worldwide 155.), když si uvědomíme, že cvičí aktivně něco přes půl roku. Do Online Regionals postupuje nejlepších 200 atletů, kteří ve čtyřech dnech (19.-23.4.2018) musí absolvovat další čtyři WOD. Zcela určitě budeme o jeho WOD´s informovat a doufám, že vytvoříme přinejmenším stejnou atmosféru, jako při pondělních pokusech Open workoutech.

Jaké byly pocity z letošního open jednotlivých atletů?

Štěpánka Habustová

Open jsem jela letos podruhé, workouty se mi líbily a zdály se mi lehčí než minulý rok, užila jsem si ho, ale jela jsem ho spíše zábavnou formou, protože po prvním WOD jsem onemocněla a vůbec neodjela 18.2. Atmosféra a všechno kolem bylo super, lidé z gymu mě podporovali a fandili mi, děkuji bflmpsvz Training za skvělou přípravu a Colliery CrossFit gymu za prostor, kde trénovat.

Deniz Afacan

Open se mi jel skvěle, je to pro mě nová zkušenost, protože to byl můj první. Pocity z toho mám skvělé, nejlepší byla podpora a fandění v gymu. Díky tomu jsem tam, kde jsem. Děkuji moc všem, kteří, mi fandili a podporovali mě.

Karolína Božková

Open 2018 byl naprosto skvělý, organizace byla taky bez problémů. Celý závod mě moc bavil a těším se na příští rok!

Michal Hlaváček

Open 2018, za mě poprvé v Colliery a přiznám se ze bych jel dál 18.6, 7., ...15., proč? Protože parta, zábava, hec. Poznal sem své přednosti a své nedostatky a ty převažují, takže musím makat a cíle už jsou na příští rok jasný - překonat zase hlavně sám sebe. Díky

Daniel Paluzga

Letos jsem jel svůj první open po dvou a půl letech, co dělám CrossFit. Co se týče workoutu, tak nemůžu říct, že by mi nějak zvlášť vyhovovaly, o to víc mě překvapilo, že jsem je všechny zvládl bez velkých problémů. Open mi ukázal, kam jsem se za celé dva a půl roku svého tréninku dostal a kde jsou mé největší slabiny, na kterých musím do příštího roku zapracovat.

Kristýna Brňáčková

Rozhodnutí zúčastnit se poprvé Openu určitě nelituji, užila jsem si to na 100%, a to hlavně díky super atmosféře a podpoře, která v gymu při Openu byla.

Lukáš Topiarz

Letošní Open komplexně prověřil schopnosti atletů. Workouty byly zaměřeny především na kondici, ale okořeněny byly taky o prvky ze vzpíráni a gymnastiky. S výběrem gymnastických cviků a novými standardy se ještě více zvedla laťka v Rx kategorii. Osobně jsem si Open užil, ačkoliv jsem s některými svými výsledky velmi nespokojený. Víme na čem zapracovat. Stay hungry, see you next year!

Michal Smetana

OPEN pro mě jedna velká neznámá, tušil jsem, o co jde, ale nevěděl jsem, že mě to natolik chytne. Ukázalo mi to slabé stránky, ale taky mi to ukázalo, kam jsem se za necelé dva roky trénování dostal (pod CCFO - B-F-L-M-P-S-V-Z 8 měsíců - děkuji Luki). Děkuji, za skvělou organizaci Lukáš Káňa, umožnění pondělního termínu Stanislav Kupčík a všem co nám pomáhali a hecovali.

Nikola Stuchlíková

Osobně jsem člověk, který potřebuje vyburcovat k nejlepším výkonům, proto si cením každého z Colliery Made komunity, kdo nás ve svém volném čase přišel povzbudit a fandit.

Natálie Cholevová

První polovina Openu pro mě byla velice náročná, jelikož jsem workouty absolvovala nemocná, ale postupně jsem si je začínala čím dal víc a víc užívat. Jsem ráda, že jsem mohla byt součásti tohoto CrossFitového svátku a užít si tak pondělní společné zkoušení workoutů naostro. Jsem moc ráda za celou atmosféru a podporu lidí z gymu, která se nám, cele skupině bflmpsvz, dostávala. DĚKUJEME.
 

Photo by: Anchors Aweight Photography