CrossFit KIDS jako kombinace základních sportovních dovedností Volba prvního seznámení dítěte se sportem je velmi důležitá. Závisí na tom směr jakým se dál…

CrossFit KIDS jako kombinace základních sportovních dovedností

Volba prvního seznámení dítěte se sportem je velmi důležitá. Závisí na tom směr jakým se dál bude dítě rozvíjet. Pokud si zamiluje jakoukoliv sportovní aktivitu už v útlém věku máme na půl vyhráno. Už dlouho se debatuje, zda je vhodné děti vést nesmlouvavě i přes jejich nezájem či nechuť ke sportu, který jim vyberou rodiče a chtějí aby bylo dítě dobré, popřípadě závodilo. Z mé vlastní zkušenosti, ač jsem to v průběhu dětství a puberty takto nevnímala jsem na sport právě proto v dospělosti nezanevřela a drill ve mě vypěstoval zodpovědnost a píli. Ale o tom až jindy. Dnes bych chtěla psát o tom, proč si jako první sport pro své děti vybrat právě CrossFit.

CrossFit kids není jen obyčejný kroužek, kde děti dochází za účelem vyplnění části dne a pro pobavení. Kromě toho, že jsme v gymu všichni jakási komunita a začleňujeme do ní všechny věkové kategorie se mohou i děti cítit jako součást něčeho většího. Přístupem, jakým hodiny vedeme se je snažíme naučit nejen týmovosti a zodpovědnosti ale také pokoře, která dětem v dnešní době chybí nejvíce. Nastavíme základní pravidla a potom formou hry děti učíme základní dovednosti. V crossfitu pro nás není důležité naučit dítě jeden pohyb a opakovat ho stále dokola jako u spousty dalších sportů. Učíme děti pohyby, které používají v běžném životě, akorát se správnou technikou.V tréninku zapojujeme prvky atletiky, gymnastiky a rozvíjíme optimálně sílu v závislosti na věku dítěte.

Spousta lidí se toho ale děsí, když se řekne CrossFit, lidé za tím většinou vidí ženy a muže s velkými svaly, kteří podávají neuvěřitelné výsledky a zvedají těžké váhy. Okamžitě tak tento sport odsoudí a už vůbec by na něj nedali své děti. Je třeba si ale uvědomit, že i ten velký muž, či žena byli děti. A nebyli takto silní z ničeho nic. Prošli dlouhými léty tréninku a úsilí aby se z nich stali takto velcí lidé. Možná pro nás ani pro naše děti není důležité abychom byli jednou vrcholoví sportovci ale co je nejdůležitější, je být zdravý a silný pro život. A bez sportu a zdravého životního stylu se to bohužel neobejde.

V posledních letech přibývá velké procento obézních dětí, které jednou budou mít pravděpodobně vleklé zdravotní problémy. My tomu společně můžeme zabránit. Často slýchávám, že lidé prostě neví jak na to, sami nesportují a neví jak vést ke sportu své děti. Ale pokud děti nezačnou sportovat v útlém mládí, čím dál hůř se pak adaptují na různé sporty. Mohou se rychleji zranit, klesá sebevědomí a nevzniká tam jakýsi důležitý návyk.

V důsledku těchto faktorů potom se sportem skončí. Prostě oni na ten sport nejsou stavění, jak by řekli rodiče těchto dětí. S tím ale rozhodně nesouhlasím, každé dítě potřebuje pohyb. Ať už pro zdravý tělesný vývoj nebo pro ten psychický.

CrossFit pro děti je také vhodným doplňkem k jiným sportům. Pomáhá rozvíjet fyzickou zdatnost a mobilitu, což vede ke zlepšení v mnoha sportech jako například fotbal, tenis, hokej aj.

Ve výsledku nám jde hlavně o to, nenásilnou formou dovést děti k pohybu, tak aby si jej zamilovaly :-)

O 1.Lekci ZDARMA pro děti pište na mail: info@collierycrossfit.com