COMPEX - První dojmy V minulém týdnu do Colliery CrossFit přišel balíček s COMPEXem. Většinu lidí v …

COMPEX - První dojmy

V minulém týdnu do Colliery CrossFit přišel balíček s COMPEXem. Většinu lidí v gymu to nijak nerozhodilo, jelikož tento rehabilitačně-masážní přístroj neznají. Já měl již dvakrát na mezinárodních soutěžích možnost se s tímto zázrakem seznámit a moje radost, když jsem jej viděl u nás, byla neskutečná!

Co to COMPEX je? Je to domácí elektroléčba, která pomocí elektrických účinků zlepšuje krevní cirkulaci, výživu tkání a tlumí zánětlivou aktivitu. Principem je stimulace nervu a svalu elektrickým proudem různé frekvence a intenzitě. Výsledkem tedy je, že se vám svaly intervalově stahují a uvolňují a to dle zadaného programu. Používá se při svalových bolestech jako regenerace, ale také i jako pomocník pro posílení svalstva.

V Colliery i v domácím prostředí jsem měl možnost COMPEX použít celkem šestkrát a vždy s příjemným výsledkem. Po tréninku, který byl zaměřen na dolní končetiny, jsem vyzkoušel regeneračně-masážní program a mohu osobně říci, že následující den bylo pro mé stehenní svalstvo plně zregenerováno. Většinou den po tréninku, kdy se mi objevují zadní dřepy na série s 85% z maxima, tomu tak ve většině případů není. V minulém týdnu jsem se trápil s bolestmi lýtkových svalů po WOD, kde se objevilo 300 double unders. Po třetím dni, kdy bolest neustupovala, jsem vyzkoušel COMPEX program rehabilitace. Bylo to velice bolestivých téměř 30min, ale již během dne jsem cítil úlevu a další den plnou regeneraci. Včera byla na programu těžká gymnastika zaměřená na oblast tricepsu a prsního svalstva. Věděl jsem již dopředu, že zítřek bude krutý pro horní část těla. Ihned po tréninku jsem si nasadil na prsní svaly COMPEX s po závodním programem a dnes necítím žádnou bolest v této oblasti.
Závěrem bych chtěl říci, že s lepším přístrojem na regeneraci jsem se nesetkal. Jsem rád, že tento přístroj máme u nás v Gymu a všem doporučuji si jej vyzkoušet.