COLLIERY OD BOBŘÍ ŘEKY: Na motivy Jaroslava Foglara Přátelé, ruku nahoru, kdo nezná Foglarovky a nebo o nich nikdy neslyšel. Věřím, že Vás moc…

COLLIERY OD BOBŘÍ ŘEKY: Na motivy Jaroslava Foglara

Přátelé, ruku nahoru, kdo nezná Foglarovky a nebo o nich nikdy neslyšel. Věřím, že Vás moc nebude. Naopak, slavné Hochy od Bobří řeky zná téměř každý. V jeho díle je jednoduše návod jak vést ušlechtilý život a být správným a všestranně zdatným chlapcem.

V této době jsem zavzpomínal na svá studentská léta, kdy při mé magisterské státní závěrečné zkoušce jsem dostal doplňující otázku „co je to kondice – co nám určuje“? Byl jsem tehdy touto lehkou otázkou zaskočen a odpovědět si pan profesor musel sám „kondice nám určuje míru zdatnosti“! Od té doby mám tuto větu pevně ukotvenou v paměti. Mám k vám moji milí cvičenci otázku – „jak je to dnes s vaší aktuální mírou zdatnosti“? Fitness odvětví, tak jako jiná odvětví služeb, jsou zavřena. Ale přesto bych Vás chtěl touto cestou motivovat k pohybu, ale jinak, přitom zábavnou formou. Pojďme sbírat Bobříky, ale CrossFitově. Od pana Foglara byly převzaty jeho myšlenky a přehozeny do našich aktuálních potřeb. Názvy bobříků a barevné označení zůstávají stejná, jen úkoly pro splnění se liší.

Bobříci:

 1. Bobřík mrštnosti – žlutý (dálka z místa – svinovací metr, obývací pokoj)
 2. Bobřík míření – světlezelený (WOD KAREN, 150x úspěšný Wall Ball s jakýmkoliv předmětem – výška 300/275cm)
 3. Bobřík záchrany – černý (péče o mozoly na rukou – čištění a regenerace dlaní)
 4. Bobřík plavce – červený (v zimním období ponořit se do venkovní vody)
 5. Bobřík dobrých činů – tmavomodrý (pomoci staršímu člověku s nákupem a přinést ho k jeho autu, například výpadem nebo jiným originálním způsobem)
 6. Bobřík odvahy – tmavohnědou (realizace WOD 500reps, 500 Burpees)
 7. Bobřík květin – tmavozelenou (uvařit Paleo jídlo)
 8. Bobřík velkého mlčení – oranžový (uběhnout 5-10km beze slov)
 9. Bobřík osamělosti – růžovou (v přírodě si najdi cíl – řeka, strom, louka – a hoď 50x kamenem/sněhovou koulí na tvůj stanovený cíl)
 10. Bobřík zručnosti – fialovou (vyrobit si tyč pro protahování ramen, či nácviku techniky vzpírání)
 11. Bobřík síly – světlomodrou (odtlačit auto na neutrál s řidičem 100m)
 12. Bobřík hladu – světlehnědou (dodržet jednodenní půst)
 13. Bobřík ušlechtilosti – bílá (WOD „Death by EMOM Air Squat“ – vždy v následující minutě přidáváš jeden dřep, kdy první minuta je 5 dřepů – tento bobřík je nejcennější, jelikož během celého WOD nesmíš promluvit žádným neslušným slovem)

Na zdolání všech bobříků máš přesně 1 měsíc, čili do 15.2.2021. Do této doby je nutné své výkony nahrát, či vyfotit a dát jako příspěvek na instagram (ne jako stories – nebude možné zpětně kontrolovat) s hashtagem #collieryodbobrireky . Každý účastník bude vložen do předem připravené tabulky a každý jeho nový bobřík bude zaznamenán. Každý dostane po otevření gymu šerpu s bobříky a to při slavnostním ceremoniálu. Nejrychlejšího sběrače, který dokazatelně splní všech 13 bobříků, bude odměněn speciální cenou.

Není na co čekat přátelé – vzhůru do boje s Bobříky!