British Teen Championships 2018 V minulém roce čistě náhodou CCFO objevilo tento závod na Instagramu. Dodatečně zde přijali…

British Teen Championships 2018

V minulém roce čistě náhodou CCFO objevilo tento závod na Instagramu. Dodatečně zde přijali dva naše atlety – Honzu Vantucha (skončil na 3. místě) a Štěpánku Habustovou (skončila na 4. místě). Honza tehdy věděl, že tohle jsou jedny z posledních Teens závodů, jelikož na konci roku 2017 dovršil 18ti let. Bylo nutné najít nové posily ke Štěpánce z řad našich mladých nadějí. Koncem roku 2017 se vytvořila skupina tří trpaslíků a k již zmíněné Štěpánce přibil Deniz Afacan a z CF Kids Karolína Božková. Všichni tři si prošli CF Games Open 2018 a bylo víc než jasné, že by to chtělo najít závod a poslat je bojovat s ostatními tváří v tvář a ne jen formou video-kvalifikace.

Víme, že tohle bývá zcela jiný závod.

Po prvních propozicích k závodům Teen British Championships 2018 jsme se rozhodli, že naše trpaslíky zde přihlásíme a vyšleme je s jasným cílem – zopakovat úspěch z minulého ročníku. Vsadím se, že jsme byli snad i první v registraci atletů – takové nadšení a odhodlání bylo z naší strany.

Nastala příprava. Trvala bezmála tři měsíce. Děti chodily vždy po škole na trénink. Trávili v gymu mnoho volného času. Byli motivováni a tato skutečnost je hnala vpřed v jejich výkonech. Nebylo to vždy jednoduché – prožívali jsme spolu mnoho zásadních situací, ale vše jsme ustáli a šli si za jasným cílem…BRITISH!

Ve čtvrtek 12.7.2018 odlétáme směr Londýn a zněj na samotný jih Británie, do města Brighton. Další den byla na pořadu registrace atletů a pro nás dopředu domluvená zkouška Padley Boardu.

Sobota – to byl náš den „D“!

Přicházíme do Reebok CrossFit Connect a dozvídáme se znění tří WOD ze čtyř. Kromě jedničky se nám líbí všechny. A klasika – když je na závodech Surf nebo Padley Board – lehce zaostáváme. Ovšem silová část je naše! Všichni tři si udělali osobní rekordy a hned je nálada veselejší. Třetí WOD? Tohle máme taky natrénováno – i zde byl posun ve výsledcích vpřed. Poté přichází odhalení finálového WOD. Upřímně nečekal jsem takovou „sadu“ pro obě kategorie. Všichni nafasovali vesty 9/6kg a vzhůru do boje. Zde to bylo na pováženou – viděl jsem děti kolabovat, blinkat, lehce malátné. Na druhou stranu, děti snesou hodně a po deseti minutách vesele ťapkali opět po gymu s rohlíkem na tváři. Jaké tedy bylo konečné pořadí našich atletů?

• Karolína Božková, kategorie Sc. 13-15let, 6. místo
  • Deniz Ali Afacan, kategorie Rx. 13-15let, 3. místo
  • Štěpánka Habustová, kategorie Rx. 16-17let, 3. místo

Bylo příjemné vidět závodit pouze ty nejmenší, na kterých je postavena budoucnost tohoto sportu. Je důležité myslet na zadní vrátka a podporovat mladé atlety, jelikož ti nám to v budoucnu budou moci vrátit stonásobně. Jejich píle byla odměněna – na všechny jsem maximálně hrdý.

Jsem šťastný, že čas jim věnovaný měl a má smysl. Tohle mě naplňuje, tímto jsem spokojený a na každého trpaslíka nesmírně hrdý.

WOD1 – Sup it Up, Butter Cup (10min Time Cap)

Pocity našich nejmenších:

• Karolínka: British Teen Championships byly moje první závody a já jsem si je maximálně užila. Jeli jsme celkem čtyři workouty, z toho tři mi vyhovovali a bavily mě. Ve čtvrtém workouty jsme angličákovali a běhali s 6kg vestou. To bylo dost těžké. V silovce jsem zvedla 40 kg na 3RM Thrusters a 45 kg na 1RM Cluster. Děkuji za umožnění závodit, děkuji svému trenérovi, který mě během závodu hodně podporoval, díky taky Štěpánce a Denizovi za hecování, skvělému gymu a komunitě v něm, neziskové organizaci Colliery SRDCEM a agentuře Levná pojistka.

• Deniz: British Teen Championship byly mé první závody, tak jsem nevěděl co od toho očekávat, ale nakonec jsem byl nadmíru spokojený jak s průběhem závodů, tak s lidmi se kterými jsem závodil i s judgy, kteří k nám byli velmi přátelští a snažili se nám všechno vysvětlit nějak po našem. S WODs jsem byl spokojen, až na ten první s padley boardem, který byl pro mě velmi těžký, kvůli mé nezkušenosti s touto věcí. S ostatními jsem byl naprosto spokojen, všechny byly přesně pro mě šité na míru. Nejvíce mě bavil čtvrtý a zároveň poslední WOD, ve kterém jsem skončil druhý. Celkově na závodech jsem skončil třetí a já jsem se svým výsledkem naprosto spokojený. Chtěl bych poděkovat Karolíně Božkové, Štěpánce Habustové a Lukášovi Káňovi za podporu a skvělé hecovaní při závodění a taky Colliery SRDCEM za možnost nasbírat nové zkušenosti a děkuji Víťovi Rumpelovi za pojištění na závody.

• Štěpánka: Za mě úplně super závody. Na Britishi jsem byla letos podruhé a tentokrát už v kategorii Rx, workouty byly jen čtyři, první tři se mi zdály úplně v pohodě, vůbec jsem nebyla unavená, ale ten poslední…Poprvé jsem si vyzkoušela běh, angličáky a dumbell snatche s vestou 6kg a nebylo to vůbec snadné. Vesta byla na mě moc těžká, mám úplně unavená záda a ramena. Druhý workout byla silovka a tam jsem si dala PR 55 kg na 1RM Cluster. Celkově jsem se závody moc spokojená, děkuju svému trenérovi, přátelům z gymu, kteří fandili, neziskové organizaci Colliery SRDCEM za finanční podporu a Vítězslavovi Rumpelovi za pojištění.

Velý díky patří všem členům #CollierySRDCEM a partnerovi programu pro TEEN atlety: SDS Komplexní stavby