BCROSS CHALLENGE 2021 Za vrchol CrossFitové sezóny roku 2021 lze jednoznačně označit BCROSS CHALLENGE, která se odehrává…

BCROSS CHALLENGE 2021

Za vrchol CrossFitové sezóny roku 2021 lze jednoznačně označit BCROSS CHALLENGE, která se odehrává pod taktovkou Vaška Mráze a jeho týmu v Českých Budějovicích. Rád se s Vámi podělím o své pocity a zážitky z role závodníka v kategorii ELITE.

EVENT 1

3 rounds for time:

800m run

60cal ECHO BIKE

CAP 25min

Před workoutem jsem měl zcela jasnou představu o split timech na jednotlivé osmistovky a RPM na echo biku #professor. Jasně, prvních 800 metrů o 50sec rychlejší oproti plánu. A to jsem se nenechal strhnout davem. Ok, čas na plán B, udrž tempo a pokus se neodpadnout. Povedlo se a možná ještě něco v nádrží zbylo. Poznámka pro mě: dlouhý vytrvalostní wod je potřeba jít v konzistentní intenzitě celou dobu, v posledním kole už se toho moc zachránit nedá. I přesto jsem spokojený s během a v nebližší budoucnosti si trochu posedím na echo biku.

EVENT 2

15min AMRAP:

20 strict handstand push ups

30 KB snatch 32kg

40cal ROW

50 pistols

Klasický crossfitový workout, pecka, jdeme na to. HSPU dle plánu 8–7–5 s minimální pauzou. KB těžký, ale v prvním kole lítal celkem plynule. Kalorie na vesle byly spíš za odměnu, průměrný pace 1300cal/h a u pistols jsem si připadal jako na divokém západě, i Old shatterhand by koukal, jak nám to střílelo. Celkově spokojenost s výkonem, KB v druhém kole potrápil vzpřimovače.

EVENT 3

8min AMRAP:

10 snatch 70kg

8 snatch 80kg

6 snatch 90kg

4 snatch 100kg

Max reps 105kg

Nestíháte trénovat? Ok, žádný problém, máme pro Vás vzpěračský trénink vměstnaný do pouhých 8 minut. Neváhejte a pojďte do toho. Dle mých výpočtů bylo potřeba jít každých 17sec opakování, včetně nakládání osy. Yes, 90 už bylo nutné jít do dřepu hezky to ztěžklo. Když jsem v neděli ráno hledal svoje vzpřimovače, vzpomněl jsem si na poslední okamžiky tohoto workoutu. Je lepší způsob zakončení prvního závodního dne než lift heavy před hromadou diváků? I don’t think so.

EVENT 4

For time:

30 double DB clean (2x22,5kg)

100m swim

30 double DB DL

100m swim

30 double DB front squats

Ok, plavání, here I come. Když pominu to, že jsem se skoro nemohl ohnout pro ty zpropadené dumbelly, nebylo to kupodivu plavání, které mě stálo lepší umístění v tomhle WOD, ale moje milované dřepy. Yes, jedna z mojich super powers mě zradila. Ale bohužel po předchozím dni byla moje záda out a nebylo se pořádně o co opřít. #nevidělijstemojevzpřimovače ?

EVENT 5 A + B

3min AMRAP

15 thruster 70kg

Max reps burfacing burpees

- 1min rest –

4min AMRAP

12 box jump over

8 ring muscle ups

Sprint eventy jsou ve většině případů můj šálek kávy. Naštěstí tyto nebyly výjimkou, byly z toho nejlepší umístění za celý víkend. V rozcvičovně jsem sice pochyboval, že se s tou sedmdesátkou rozpohybuju, nakonec však padlo 15 thrusters unbroken a pak už jen zavřít oči a skákat a doufat, že se přiblížím klukům z Havířova z předchozího heatu. 1min rest jako by nebyl a rovnou na touch and go box jump overs. První kolo 4 + 4 ring muscle ups, ok. Druhé kolo jsem záměrně zpomalil na box jumps, chytil jsem opět dech, 4+4 ring muscle ups a hurá do třetího kola, kde se podařilo dokončit box jumps + 2 muscle upy. Ok, beru, jdeme do finále.

EVENT 6

For time:

12 chest to bar pull ups

12m sandbag carry 90kg

70 double unders

12m sandbag carry 90kg

Když jsem si v rozcvičovně potěžkal ten o 5kg těžší pytlík než jsem já, zmizel mi úsměv. Nezbývalo než věřit, že zafunguje adrenalin a na závodní ploše to půjde. Stalo se. Závodníci ve všech lajnách začali se sandbagem běhat jak Zátopek v Belíně. Takže workout měl nakonec drive a byl i divácky zajímavý. Finish strong!

Celkově jsem obsadil 15 místo z 35 elitních borců, což není to, co jsem si představoval, ale žádnou hořkou pachuť necítím, konkurence byla opravdu skvěle připravená a jde vidět, že česká crossfit scéna jde raketově nahoru a pokud tady budou lidé jako Vašek Mráz a jeho tým, kteří budou šlapat na plyn, věřím, že nás čeká světlá crossfitová budoucnost.

Díky organizátorům, judges a dobrovolníkům, bez kterých bychom my atleti mohli leda sedět v gymech. Díky všem soupeřům za neuvěřitelný push a drive do další práce a v neposlední řadě díky všem, kteří nás atlety podporují – domácí gymy, rodiny a přátelé. 

Jasně nesmíme zapomenou bandu #CollieryMade a doplňujeme výsledky:

  • Ondra Čech v teamu s Tomášem Nezhodou - Policejní hry 2021 - TEAM: BONERS - 6.místo
  • Kateřina Žůrková - Kategorie: SPORT Ženy - 14.místo
  • Sebastian Kuhn - Kategorie: SPORT Muži - 17.místo
  • Aleš Bližňák - Kategorie: SPORT Muži - 26.místo
  • Mário Murín - Kategorie: SPORT Muži - 56.místo
  • Petr Dyluš v teamu CrossGym Bohumín - Teamy smíšené - 8.místo

Také posíláme gratulace Michalovi Smetanovi - Kategorie: SPORT Muži - 22.místo, který reprezentoval Stodola gym - ale také u nás trénuje. 

Děkujeme všem co fandí: Colliery, CrossFitu ... zdravému životnímu stylu, Ostravě ... prostě všem !

Thank you all, jdu se najíst. Jo a zadá jsem ještě nenašel …