Albufeira Throwdown 2020 Možnost přihlášení se na tento závod bylo již v únoru 2020. Bylo to reakcí na …

Albufeira Throwdown 2020

Možnost přihlášení se na tento závod bylo již v únoru 2020. Bylo to reakcí na veleúspěšný ročník 2019 (listopad) a proto bylo již na jaře možnost přihlášení se na událost, která byla v plánu na první týden v měsíci říjnu. Stejně jako v prvním ročníku, tak i v tomto ročníku bylo v plánu závodit ve třech závodních dnech. Bohužel po celou dobu nebylo jisté, zda závod bude zrealizován. V první polovině roku bylo Portugalsko, Španělsko, Francie a Itálie na červeném seznamu co se týče situace spojené s Covid-19. V červnu přichází první email od organizátorů, že dělají vše proto, aby závody byly a my atleti z CCFO jim věřili. Když se závod blížil, tak Portugalsko na mapě zezelenalo a ČR zoranžověla – měli jsme obavy, aby my z ČR jsme mohli v poklidu odcestovat a nemuseli na místě řešit zbytečné problémy s restrikcemi v Portugalsku. Přesně měsíc před událostí přichází důležitý email „Albufeira Throwdown bude!“.

Příprava na tyto závody začala prakticky po znovu otevření gymu, kdy jsme byli v Colliery CrossFit nuceně zavřít s ohledem na přísná opatření našeho státu. Cíl byl jediný – ladit formu pouze na tento závod. Bylo mnoho hlasů a názorů, že je plno závodů v ČR, kde bych mohl závodit, ale budu upřímný…v CF závodím od roku 2013 a mám za sebou přes 40 závodů a nepotřebuji tohle číslo extrémně zvyšovat. Je absolutně nesmyslné absolvovat několik závodů v krátkém časovém období. Atlet má být především na začátku svého trénování být dobře seznámen s detaily Sportovního tréninku, plánováním a vyhodnocením tréninkového procesu. Pokud tohle není, není možný úspěch a jeho trénování/závodění je jen vyplňování mezer ve volném čase.

S Mírou Lindovským, který byl přihlášen do kategorie 45+, odjíždíme do Portugalska plní energie a nadšení. Cítili jsme formu především po silové a vytrvalostní stránce. V minulém ročníku byl první workout „9.6 km kombinace běhu a plavání“ – zde jsem doslova vyhořel. V přípravě se hodně běhalo, hodně plavalo a taktéž hodně i kombinovalo – nic jsme nepodcenili. Bohužel vše, co jsme měli natrénováno, tak jsme nemohli v závodě prodat. Tyto závody byly silně ovlivněny restrikcemi kvůli Covid-19 a byly dodržovány jasná pravidla, která častokrát kontrolovala policejní hlídka projíždějící kolem sportoviště. Příklady z restrikcí:

před příchodem na sportoviště jedním vchodem – desinfekce rukou; odchod ze sportoviště východem na druhé straně

• po celou dobu pohybu na sportovišti s rouškou
  • rouška může být sundána jen v rozcvičovně (tři stanoviště cca 6m od sebe), které je po každém použití desinfikováno nebo při realizaci svého WOD
  • zákaz shlukování velkého množství diváků – okamžitě byli diváci upozorněni a rozehnáni
  • u atleta po dobu jeho cvičení, může být jeho coach, ale s patřičným odstupem

po skončení WOD sportovec odchází ze sportoviště a nepotkává se s následujícím heatem a celé stanoviště je desifinkováno

Bylo náročné vše takto zorganizovat a touto cestou smekáme s Mírou pomyslný klobouk. Bylo evidentní, že mnoho finančních prostředků z jejich strany padlo právě na dodržení pravidel státu s pořádáním sportovních akcí. S tím je spojena i účast závodníků, která podle mého názoru byla okolo 60-70%. Nepřijelo mnoho atletů z Francie (museli by do karantény nebo na testy při návratu), Španělska a Velké Británie. Proto heaty byly tvořeny těsně před prvním WOD, jelikož nebylo dopředu možné odhadnout, kdo přijede a kdo ne. Jinými slovy „všechno jde, když se chce“, protože nejjednodušší variantou je přeci závod úplně zrušit.

Všechny workouty byly náročné, ale líbily se nám (viz. níže). I když již po prvním dni jsme měli dolní končetiny totálně na kaši – hold jsme velcí na pistole. Úžasný byl třetí workout, kde se začínalo na střelnici – každá kulička (15 celkem) v terči měla hodnotu 10cal. na vesle, čili s příchodem na veslo jsme již mohli mít 150 calorií k dobru. Pro mě osobně byl velmi psychicky náročný WOD5, kde jsem se přesně v minulém roce při tomto WOD zranil a nuceně odstoupil ze soutěže. Organizátoři, kteří mi v minulém roce dávali první pomoc, tak před tímto WOD za mnou chodili a dodávali mi sílu a říkali pozitivní motivační slova. Bylo to úžasné a na tyto momenty nikdy nezapomenu, i když jsme v tomto WOD byl na posledním místě.

WOD 3 - 15min AMRAP for Max cal. on Rower:

00:00 Start on the Shooting range (15x Paintball shoots)

Shrnutí

Jak celé tyto závody pro nás dopadly? Míra Lindovský obsadil v kategorii 45+ skvělé 3. místo. Lukáš Káňa obsadil v kategorii Rx místo 2. Byli jsme zničení, unavení, ale velice šťastní.

Míra a jeho pocity: „Místo a prostředí naprosto skvělé. Soustředění jen na závod. Tři dny a 3 kila dole. Náročnost – no dalo se to. Nejnáročnější po tom všem bylo na závěr vylézt na tu bednu vítězů – a to bez prdele. To vyšlo až na třetí pokus. Chtělo to tam zůstat ještě týden na relax.“

Děkujeme fanoušků, kteří jeli s námi přímo do dějiště závodu (trpaslíkovi Stáni a oběma Mírovým sinům Kubovi a Jirkovi). Dále Vám všem, kteří jste mě nebo Mírovi psali – bylo Vás opravdu moc, až mě osobně to velmi mile překvapilo. Děkujeme CCFO, že nám umožnili skvělou přípravu a že jsme hrdě reprezentovali náš gym. A na závěr bych chtěl poděkovat mému hlavnímu sponzorovi a kamarádovi Martinu Urbanovi aka Ca Worldfishing, bez kterého bych už dávno nezávodil.