2měsíce s REEBOK NANO 6.0 od BotyObleceni.cz Dne 26.9.2016 přišel do Colliery CrossFit Ostrava balíček pro atlety mířící do …

2měsíce s REEBOK NANO 6.0 od BotyObleceni.cz

Dne 26.9.2016 přišel do Colliery CrossFit Ostrava balíček pro atlety mířící do Belgie na Belgian Throwdown. V těchto balíčcích byly zcela nové boty Reebok NANO 6.0 od partnera gymu Botyobleceni.cz. Byl jsem velice překvapen a zároveň doslova nažhaven, až si je budu moci vyzkoušet. Jelikož mám za sebou řady NANO 2.0 a NANO 4.0, tak mě překvapila váha a vyváženost celé boty. Rozdílné šněrování oproti jiným řadám, rozdílné tvarování nártu a délka jazyka. Při průzkumu stélky jsem tušil, že se v nich budu cítit jako v peřince a nemýlil jsem se. Po obutí a prvních krocích cítím, že boty přesně padly na má chodidla a díky pružné stélce a skvěle tvarované podšívky boty neskáčou z pat a nejen chůze, ale i běh je velice příjemný. Při samotném běhu si všímám, že podešev dobře pracuje i s podlahou a tím je zaručen dokonalá práce s podlahou. První dojmy jsou na výbornou.

V následujících dvou týdnech testuji tuto sportovní obuv při běžném tréninku:

 

  • Atletika: běhy, skoky, hody – hodnocení za 1! V NANO 4.0 jsem nedokázal běžet delší úseky (bolest v holeních) a už vůbec ne sprinty (nedokonalá podešev). U NANO 6.0 není ani u jednoho typu běhu problém. Nejsem limitován a naopak pocit při běhu je podobný, jako v minulosti, když jsem používal specializovanou běžeckou obuv.
  • Vzpírání: nadhoz, trhy, mrtvé tahy, dřepy – hodnocení za 2! Je pravdou, že na vzpírání jsem zvyklý na vzpěračskou obuv a vyvýšená pata mi u NANO 6.0 chyběla. Snížení do špiček je 4mm a to je pro mou horší mobilitu problém. U nadhozu, mrtvého tahu a lehkých dřepů boty obstály bez problémů. Ovšem u trhů do dřepu jsem nedokázal trhnout vyšší váhu než 90% z maxima. Zde mi boty připadaly nestabilní, což může být ovlivněno technickým faktorem provedení cviku.
  • Gymnastika: kliky ve stoj na rukou, švihadlo, hrazda – hodnocení za 1. Při klicích u zdi jsem měl problém u NANO 4.0, že se boty při kopu často zadrhly o zeď a byl následně narušen rytmus opakování cviku. U NANO 6.0 se při tahu bot o zeď tento problém neobjevoval. U přeskoku přes švihadlo, je možné vlivem prošlápnutí obuvi, se u většího počtu opakování objevovala mírná bolest v achilovkách. U NANO 6.0 i tento problém odpadl. Na hrazdě a kruzích rozdíl mezi jednotlivými řadami bot nebyl nijak citelný – práci na těchto nářadích neovlivňují.

Test v závodním prostředí:

  • Belgian Throwdown: Nebýt jednoho WOD, kde jsem byl nucen z důvodu vodní překážky použít starší řadu NANO, tak bych celý tento závod odjel v NANO 6.0. Tohle dříve nebylo u mne zvykem, jelikož jsem během závodu vystřídal dvoje až troje boty pro problémy s bolestmi chodidel a neschopnost zajištění komplexnosti bot. Velkým testem zde byl šplh na laně. Nejen pro samotný šplh, ale především pro kontrolovaný sestup jsem doslova ničitel bot. Absolvoval jsem cca 25 šplhů do 4m výšky a na zatížené botě nebyl žádný „šrám“ na nártu, jako u minulých řad, ale objevila se spálenina na boční podešvi.
  • Double Cross Challenge: Specifickým WOD zde bylo běhání v terénu, kde mě čekala trať na asfaltu a lesem s kopcovitým stoupáním a klesáním. Zde NANO 6.0 obstály na výbornou a nevybral bych zde jinou obuv.
  • Czech Beast Challenge: Ve většině WOD jsem použil NANO 6.0 a nebyl po celou dobu závodu žádný problém. Velkým zátěžovým testem zde byla farmářská chůze na nerovném terénu s 160kg (80kg v každé ruce). I zde boty obstály na výbornou.
  • Don´t quit challenge 5: Na těchto závodech jsme se s kolegyní dostali do finále, které bylo rozděleno do tří částí oddělené minutou pausy. Tyto části byly naprosto rozdílné. Na první dvě by bylo vhodnější využít vzpěračskou obuv a na poslední víceúčelovou. Riskl jsem a použil na všechny tři části NANO 6.0. Obuv na nerovném terénu obstála a mohu říci, že jsem byl limitován vším jiným, jen ne botami.
  Mým názorem je, že NANO 6.0 je oproti minulým řadám výborná obuv a už nyní si pořizuji druhý pár. Vřele doporučuji každému, který prozatím nad nimi pouze uvažuje.  
 

Reebok NANO 6.0 - můžete objednávat na : www.botyobleceni.cz - pro členy Colliery SLEVA 25%