Zábava vs. Soustředění na lekcích… „…rozumíte tomu všichni?“, „Je to všem jasné?“, „Chápete to? Klidně se ptejte…“ Sáhněte…

Zábava vs. Soustředění na lekcích…

 „…rozumíte tomu všichni?“, „Je to všem jasné?“, „Chápete to? Klidně se ptejte…“  

Sáhněte si do svědomí, kolikrát věty tohoto typu slyšíte na každé vedené lekci, kterou vám náš gym poskytuje. Ať už se bavíme o klasickém CrossFitu, buchtách (Core Strength), Gymnastice, Vzpírání a o kterémkoliv trenérovi, který se vám zrovna věnuje, všichni máme jeden cíl…aby vás lekce bavily a aby pro vás byly přínosem a daly vám to, co mají.

Už nějakou dobu pro Vás připravujeme „tabule“ (a všechny ostatní lekce) s širším náhledem pro váš rozvoj. Ten, kdo na lekce dochází pravidelně, může zpozorovat určitou „rutinu“ v jednotlivých dnech, která je dopředu naplánovaná s cílem zlepšovat vaše výsledky…můžeme to nazvat určitým způsobem „programmingem“. Jednoduše řečeno, určitě se nikdo z nás ráno v 5:50 nepostaví k tabuli a „nevystřihne“ něco s fixem v ruce během pěti minut podle nálady…chceme, aby i „běžné lekce“ měly co největší dopad na váš progress, věnujeme tomu mnoho času a našeho zájmu a nic nás nepotěší tolik, jako vaše výsledky a zlepšování se. Každé „pro“ může mít ale také své „proti“ a tím se vracím na samotný úvod – „zábava vs. soustředění“…


Na lekcích je Vás stále více (Děkujeme - proto i v novém rozvrhu bylo přidáno 5nových lekcí a plánujeme další!), lekce nemáme rozděleny na pokročilé a začátečníky a je na nás, abychom si i s tímto poradili. Jsme rádi za týmového ducha - který ke CrossFitu neodmyslitelně patří - proto vidíme, že pokročilí se nezlobí, když více pozornosti věnujeme nováčkům, kteří třeba zrovna prošli on rampem. I přesto se někdy můžeme bavit o tom, že soustředěnost klientů na lekci je velmi nízká a tím se bohužel kvalita lekce úměrně snižuje, což je vzhledem k přípravě a snaze předat vám maximum v relativně „omezeném“ čase velká škoda.

Vždycky se na to snažím nahlížet způsobem, že je pro váš gym místem, kde odpočíváte po práci, relaxujete a vypouštíte páru po třeba náročných dnech – což je určitě dalším cílem, který máme. Pojďme si ale povídat více po tréninku na baru, nebo našich „polštářích“. Raději si to vše řekněme u protahování s „ROM WOD“, vyřiďte si sms zprávy v jedné z krkolomných pozic ve kterých máte vydržet „už jen pět minut“, jak vám klidný hlas z tabletu (který si kdykoliv můžete půjčit u Baru na baru) trochu výsměšně oznamuje.


Neokrádejte se vzájemně o čas na lekcích, který je pro vás rozplánovaný na minutu přesně. Buďte k sobě ohleduplní a věnujte se na lekcích opravdu tomu, co vám má lekce primárně přinést. Čas na popovídání se u nás najde vždycky, vždyť není kam spěchat a je tolik možností co u nás po tréninku ještě využít. Takový pokec s proteinem v ruce a power dotem stojí rozhodně za to …určitě více než šeptání u klece, které je vykoupené následujícím překvapeným pohledem a otázkou na kolegu vedle „co máme dělat?“ – sáhněte si do svědomí i na závěr, kdo z vás tuto větu použije alespoň jednou při každé lekci?