Workshop s Johnem Singletonem První neděli v červnu jsme se s mým kamarádem a fyzioterapeutem v jedné osobě…

Workshop s Johnem Singletonem

První neděli v červnu jsme se s mým kamarádem a fyzioterapeutem v jedné osobě zúčastnili workshopu na téma: Improving and Strengthening movement , který se konal v Bratislavě v CrossFit Proton.


Tento "týpek" se mi dostal do podvědomí na minulých CrossFit Games, kde byl často zmiňován ve spojitosti s koučováním top atletů jako jsou Bjrögvin Karl Guðmundsson nebo Sara Sigmundsdóttir. Proto když jsem měl tu možnost se tohoto workshopu zúčastnit, tak jsem neváhal.


Ze začátku workshopu se nám John v krátkosti představil a dali jsme se do práce. Nejdříve nám ukázal velice zajímavé mobilizační a warm up cviky jaké používají ve své denní rutině jeho atleti. Dozvěděli jsme se taky, že jen rozcvička top atletům zabere okolo hodiny času, něž přijde na řadu samotný trénink.

Kolem poledne si na nás John připravil velice peprný workout. Na tabuli vypadající nevinné cviky se v průběhu ukázaly jako náročné. Byly to bodyweight cviky v počtech 10-8-6-4-2 a mezi každým kolem jsme měli za úkol ujít cca 15 metrů lizard walk a nazpátek bear walk. Moooc hezké☺.


Po obědové pauze přišly na řadu cviky na rozvoj síly. Zjistili jsme jaké cviky dělat tak, abychom rozvíjeli sílu nohou, středu těla a v ramenou.


Výčet atletů od Johna, kteří se zúčastní letošních CF games se oproti loňskému roku rozrostl. K Bjorgvinovi a Sáře, pro které takřka je postup takřka povinností letos přibyl Švýcar Adrian Mundwiler. U něj je zajímavá skutečnost, že tento rok to byl pro něj první Open, který jel a hned z toho byl postup na Meridian regionals. A ani u toho nezůstalo a ze čtvrtého místa postoupil až na samotné Games. Další z Johnových koní, který se letos podívá do amerického Carsonu je teen atlet Axel Lundgrens, kterému je 17 let. Již vloni měl Axel nakročeno k postupu, ale místo toho, aby jel znovu poslední open workout 15.5, a vylepšil tak své score, dal přednost večeři se svojí bývalou přítelkyni a postup mu tak utekl o jedno místo☺

Na úplný závěr nás John vyzval k otázkám na jeho osobu a po jejich zodpovězení jsme se rozjeli domů…