Udělat z Vás ATLETA je Náš cíl? Ne - zdravého člověka! Téměř v každém svém „povídacím“ blogu se zmiňuju o motivaci ke cvičení, reálných…

Udělat z Vás ATLETA je Náš cíl?  Ne - zdravého člověka!

Téměř v každém svém „povídacím“ blogu se zmiňuju o motivaci ke cvičení, reálných cílech a vyváženosti pohybu. Doufám, že jste se třeba po některém z tohoto čtení zamysleli a popřemýšleli si o tom, jak to vlastně máte nastaveno vy. Nereálné cíle a představy bez předem promyšleného alespoň základního rámce můžou všeobecně v životě vést ke zklamání, stagnaci a v nejhorším případě k vyhoření v dané oblasti…

Proto pokud by k nám do gymu přišel každý klient s představou, že z něj uděláme atleta, téměř profíka „v oboru“ s nadpozemsky vypadajícím tělem, mohlo by u většiny dojít právě k výše uvedenému.

Dnes to malinko zobecním a zprůměruju. Většina našich klientů jsou pracující lidé v dospělém produktivním věku. Všechny spojuje láska k pohybu a většina z vás jsou přirozeně aktivní lidé a gym není jejich jediný sportovní/aktivní záběr. Většina z vás vyráží na hory, chodíte plavat, běháte, jezdíte na kole, hrajete fotbal a pohyb je vám blízký všeobecně. Což je skvělé a ve spojení s průpravou na lekcích a možnostech, které vám dává prostředí gymu věřím, že se právě i při těchto aktivitách cítíte značně lépe, popř. vaše výsledky a cíle mimo gym vzrůstají a posouvají se správným směrem.

A o tom to právě je a odkážu se na nadpis. Protože co se týče našeho cíle, tím myslím nás – Colliery - není to, abychom z vás udělali atlety na špičkové úrovni a závodníky, ale abychom vám pomohli ke zdravému pohybu, zlepšili váš aktivní život a zlepšovali tak celkovou úroveň vašeho běžného, aktivního a také sportovního života.
On Ramp má nejen funkci základní průpravy, a aby se nováčci na lekcích tzv.“chytali“ , ale aby pohyb ať už se zátěží, či bez ní byl zdravý a bezpečný. Vedené lekce slouží nejen k týmovému hecování a tzv. “zničení se“, ale aby s vámi trenér pracoval a váš pohyb byl pod dohledem. Kvalita provedení cviků vede ke kvalitním výsledkům, což nemusí nutně znamenat vyšší váhy, nebo umět cviky v těch nejsložitějších variantách, ale právě to znamená zdravé tělo, zdravé pohybové vzorce a celkový pozitivní dopad nejen na vaše fyzickou, ale také psychickou stránku.

Každopádně bolest ze zdravě namožených svalů známe asi všichni a určitě jsme si všichni nejednou prošli právě i tím „zničením se“ po nějakém z náročnějších tréninků. Samozřejmě je třeba přemýšlet i nad druhou stránkou a tou je regenerace. Regenerace je neméně důležitá. Je potřeba si zaprvé umět rozplánovat své aktivní dny a stejně tak ty odpočinkové, tzv. rest days. Pokud vám v odpočinkovém dni chybí gym a kamarádi, které tam máte, není problém se i tak k nám zastavit a využít právě pomůcky, které jsme pro vás pořídili a které máte možnost jako klienti Colliery zdarma využívat. Ať už se bavíme o Compexu na jakoukoliv namoženou část těla, o Normatecu (oblíbené nohavice) po náročném leg day, nebo různých masírovacích pomůcek. Roller (válec) věřím, že využíváme asi všichni běžně…zkusili jste ale už ale válec, který vibruje od HyperIce a také masážní "pistoli" od stejné firmy. Neváhejte těchto možností a podpůrných prostředků využít - pro klienty CCFO máme tyto vy .

Ale také hlavně odpočívejte, regenerujte, a trénujte bezpečně. Myslete na to, že méně je někdy více a kvalita předčí kvantitu.