Sportovní hodinky. Skvělý sluha, ale zlý pán….? Tak co? Máte je i vy? Kontrolujete si kroky, kalorie, aktivní čas, kvalitu spánku…? Čekáte…

Sportovní hodinky. Skvělý sluha, ale zlý pán….?

Tak co? Máte je i vy? 

Kontrolujete si kroky, kalorie, aktivní čas, kvalitu spánku…? Čekáte každé ráno zprávu na svém zápěstí, která vám oznámí jak šikovní, popřípadě né tak úplně šikovní jste včera byli?

Kromě toho vám na zápěstí vyskakují zprávy ze všech komunikátorů a sociálních sítí a každý hovor můžete do sekundy přijmout ať jste kdekoliv?

Má to rozhodně svá obrovská plus. Komfort a přehled, doslova na jedno kouknutí, které nám tyhle malé mašinky předávají mají skvělou informační hodnotu a můžou nám velmi pomoct s všemi tématy, které pro náš progres a regeneraci máme možnost sledovat.

Navíc máme tak široký výběr. Jen si vybrat. Někomu stačí jen nějaký základní hrubý přehled. Někdo jde po absolutním detailu. Někomu se líbí kulaté sportovní, někdo jde více po stylu a kompatibilním designu s civilním oblečením. Spárování s naším mobilním telefonem je samozřejmě také brát v úvahu. Výběr těchto hodinek, na základě desítek požadavků, které máme je opravdu široký.

No a pak to přijde. Do ruky se nám dostane krabička, návod, řešíme který z náramků použijeme atd atd atd.. Po prvním zapnutí se cítíme jako super sportovci, kterým teď už nic neunikne a vše si můžeme pečlivě hlídat, porovnávat, plánovat…….a to je super. Nebo ne?

Jak se to vezme ... je tady někdo, kdo se rozhodl po práci a tréninku ještě si obejít 3x barák aby splnil kroky/kalorie/kolečka/výzvy…?

Je to asi jako se vším v této době (soc.sítě, mobilní telefony a všechna chytrá zařízení…) jsou skvělým sluhou, ale zlým pánem. Znám nejednoho člověka, který se minimálně párkrát nechal šikanovat „náramkem“ na svém zápěstí. Dokázal ho rozesmutnit o maličko horší výsledek, nesplnění nějaké výzvy, popř.propadl nezdravému plnění „úkolu“, který si pro něj vymysleli vývojáři softwaru, který je nainstalován v nějakém random strojku na naší ruce.

Co tím chci říct? Používejte hodinky, zajímejte se zhruba o data, které vám poskytují, určitě se nad nimi třeba pozastavte a zkuste si z nich něco odnést, vyvodit nějaký výsledek, plán, nebo díky nim odhalte něco co je třeba zlepšit. Nebo se pochvalte…ale prosím používejte je pouze jen jako svého sluhu a nenechte se demotivovat, nutit, nebo panikařit kvůli pár číslům, které jsou navíc velmi orientační pokud celé dny nenosíte i super senzitivní hrudní pás J…

Běžte si někdy zaběhat „jen tak“, odjeďte na dovolenou a nechte spočnout i svoje hodinky a opalte si zápěstí, vypněte statistiky, údaje, notifikace…není vaše povinnost denně plnit kolečka, není vaše povinnost krokovat výzvy, není vaše povinnost být stále k zastižení jen protože „to máte na ruce“.

Zkuste někdy být J. Přítomní. Sami se sebou. S někým kdo je s vámi, vedle vás a odpojte se od všech těch barevných ikonek, které jsou vám stále blíž a blíž, a často nahrazují realitu a daný okamžik.