Seminář TRHU s Petrem Marečkem v CCFO První dvě soboty v měsíci únoru se do Colliery přijel podívat Petr Mareček a udělal…

Seminář TRHU s Petrem Marečkem v CCFO

První dvě soboty v měsíci únoru se do Colliery přijel podívat Petr Mareček a udělal pro nás tak obě soboty velmi zajímavé a plné nových informací. Konal se zde seminář, který byl obě soboty zaměřený na TRH, ve kterém je on mimo jiné přeborník.

Petr je 19letý kluk, který vzpíral už od 10ti let a vzpírání se stále naplno věnuje. Přes týden tvrdě maká na sobě, aby byl lepším vzpěračem a o víkendech své zkušenosti předává ostatním.

Jeho maximálky:

  • Snatch 145kg
  • Clean and Jerk 168kg
  • Deadlift 210kg
  • Back Squat 220kg
  • Front Squat 200kg

V kombinaci se svými maximálkami, věkem a svou tělesnou váhou překonal až 100 českých rekordů :)
Každou sobotu jsme se vždy sešli v pravé poledne a vzpírali až do 16h (nebylo lehké držet činku tak dlouho :P).

Na začátku nás Petr vždy seznámil s jeho oblíbenými protahovacími cviky a použil je i na nás. Poté pokračoval

WARMUP s činkou a dloooouhé zkoušení techniky čistě jen s osou bez zátěže.

Na každém z nás Petr našel plno chyb a detailů, které bylo třeba změnit. Postupně nás dokolečka obcházel a my se snažili tyto chyby odstranit. Ke konci pak následovaly doplňkové cviky s činkou ke zlepšení TRHU. Petr byl celou dobu pozitivní a neztrácel s námi naději ani nervy a byl schopen odpovídat na obrovskou spoustu našich dotazů.
Tento seminář nám všem hodně dal a to se potvrdilo i v druhé části semináře, kde jsme také začali dlouhou přípravu s osou, ale už se snažili přidávat váhy do maxima a samozřejmě padla i nejedna maximálka :.

Zde si můžeme přečíst některé názory účastníků kurzu:

 Kristy B. - Seminář byl super, líbil se mi individuální přístup a skvělá atmosféra. Po skončení semináře jsem odcházela s tím, že jsem se něco dozvěděla a naučila, vím, na čem pracovat. Pokud bude i seminář na nadhoz, tak určitě půjdu! 
 Dan P. - Zúčastnil jsem se už několika seminářů o vzpírání, takže mám s čím porovnávat. Seminář s Peťou byl pro mě zatím tím nejlepším, nejen že jsem si dal nové PRko, ale taky jsem se naučil nové věci a zjistil, co dělám špatně a kde mám slabiny. Každému z nás se věnoval a odpovídal na všechno, co jsme se zeptali. Pokud bude v budoucnu další seminář s Peťou Marečkem, rovnou mě zapište. 
 Andrejka S. - Perfektní zpestření dvou sobotních dnů seminářem zaměřeným na TRH , bylo to boží a doufám že podobné semináře budou v Colliery častěji. Na lekcích se vždy najde chvilka, kdy nám trenér vysvětluje určitý pohyb a někdy se nám daří ho i rychle pochopit :) Přesto jsem velice ráda, že jsem se účastnila tohoto semináře… díky omezenému počtu lidí se nám mohl Petr věnovat individuálně a u každého z nás pomoct při chybách, kterých (hlavně u mě) nebylo zas tak málo :) Teď už jen nezapomenout všechny rady které nám předal a zkoušet, zkoušet a zkoušet. 
 Niky S. - Dvoudenní seminář s Petrem byl pro všechny velkým přínosem. Jen málo profesionálů dokáže své zkušenosti předat dál, což se jemu povedlo na výbornou. Podělil se s námi o nové drilly, které zapojíme do tréninku jako práci na individuálních slabostech každého z nás. Děkujeme. 
 Martin B. - Seminář s Petrem Marečkem byl veden ve velmi pohodové atmosféře, sešla se skvělá parta lidi a skvělý coach. Petr i přes svůj velmi mladý věk je velmi zkušený, protože na většinu svých dovednosti přišel sám při sebetréninku. Tyto nabité zkušenosti nám předával po dobu obou seminářů. Zkušenosti, které všem ukázaly co je třeba zlepšit a hlavně jak to zlepšit. 
 Michal S. - Až jednou vyrostu, chci byt silný jako on a pokud ne silný, chci alespoň jeho stehna :D. Doufám, že ve spolupráci budeme pokračovat. 
 Lukáš T. - Petr mě mile překvapil. Tenhle skromně působící kluk s maximálkami, o kterých si sám můžu nechat jen zdát, se každému poctivě věnoval, odpovídal na dotazy a dával rady. Z kurzu jsem si hodně odnesl. Tak snad to začne více lítat. Těším se na další spolupráci. 

A .... ANO - Spolupráci s Petrem můžeme potvrdit a už BRZY uveřejníme termíny nového "Semnináře s Petrem Marečkem" a pracujeme i na dlouhodobější spolupráci s CCFO .... #SeeYou - Sledujte naše scoiální sítě, kde budou informace uveřřejněny! 

 

Photo by: Anchors Aweigh Photography