Rozdíl mezi BB a FBB Používat v dnešní době slovo „funkční“ je dosti zavádějící. Nicméně, pro účel vysvětlení…

Rozdíl mezi BB a FBB

Používat v dnešní době slovo „funkční“ je dosti zavádějící. Nicméně, pro účel vysvětlení náplně nové lekce, pojďme si ho trošku vysvětlit.

Bodybuilding si jako taky běžně nespojíme se slovem funkčnost. Tady je to právě ale opačně. Principem je návrat k základním pohybům a to takovým, které pak podpoří „funkci“ dané osoby buď to v běžném životě kdy bude člověk dobře vypadat a správně se hýbat (oblíbené: „Look good, move well“), anebo v jeho daném sportu. Nejedná se tak pouze o cíl růstu svalů, ale dá se tak zlepšit mnoho schopností, rychlost, agilita, apod. Dosáhneme toho pomocí tří základních věcí:

  1. Kvalita nad intenzitou. Upřednostníme správný pohyb nad váhou na čince. Hodně intenzivního tréninku může po nějaké době, způsobit pocit fyzického a možná psychického vyhoření. To byl důvod proč tento koncept funkčního BB vznikl a je to stav, kterému chceme zabránit.
  2. Být přítomni. Pečlivě dodržujte tempo, odpočinek, vnímejte, co se s Vámi při tréninku děje. Kde co funguje „zvláštně“, co je kde slabé.
  3. Upravte svůj životní styl. To, co se děje mimo trénink je stejně podstatné, ne-li častokrát podstatnější než to, co se děje na tréninku. I s tím Vám chceme skrze tyto lekce pomoci.

Když se nad tím takto zamyslíte, opravdu nechceme z nikoho dělat obří hory svalů. Chceme ať máte svalový a silový základ, to ano, bez něj nevyužijete potenciál ostatních tréninků. Ale dle popisu výše je nad rozdíl jasný.

Lekce každý v pátek 6:00 a 16:00 - rezervujte ZDE! A nebo v aplikaci COLLIERY: App STORE nebo Google PLAY