ROMANIAN THROWDOWN 2018 V ČERVENCI se naši tři 3 #CollieryMade atleti zúčastnili závodu v Rumunsku a domů nepřijeli…

ROMANIAN THROWDOWN 2018

V ČERVENCI se naši tři 3 #CollieryMade atleti zúčastnili závodu v Rumunsku a domů nepřijeli úplně s prázdnou. Bronzová zacinkala Michalovi Smetanovi za kategorii SCALED, Naty Cholevové a Lukášovi Káňovi ale bedna utekla o kousíček a tak si z RX kategorie domů odvezli oba čtvrté - bramborové místo.

Závody se konaly ve městě Temešvár, kde trvala cesta autem přibližně 8-9hodin. Závody byly dvoudenní a měly se konat na krásném náměstí, ale z důvodu nepříznivého počasí se závody první den na poslední chvílí přesunuly do Fitness centra s Crossfitovou zónou. Součástí fitka byl i bazén s wellnesem – sauny a výřivky, které byly rovněž atletům po celý víkend k dispozici. Pro atlety bylo během celého dne připravováno občerstvení v podobě salátů, pizzy, smoothie, proteinových zákusků, vody i vitaminových drinků. K dispozici bylo fyzio i Rock Tape. Takže zajištění „pohodlí“ atletů bylo na jedničku!

Bohužel ale kvůli nepříznivého počasí a improvizaci musel být závod přesunut do dost stísněných prostorů. Fanoušci museli být natlačení na malém prostoru a v místnosti bylo jen omezené větrání, tudíž se po chvilce v místnosti špatně dýchalo, což nebylo pro atlety během závodění vůbec příjemné.

První den pro nás začal až v 11h kvůli přesunu a závodilo se až do 21h. Čekaly nás tyto workouty:

WOD 1: 

RX: 21-15-9
Hang Snatch 50/35
Chest To Bar Pull Up
.
Scaled: 21-15-9
Hang Snatch 25/45
Pull Ups
Time Cap 6minut

WOD 2:

RX: 10kol
5m Unbroken Hand Stand Walk
5x Strict HSPU
3x 1 Burpees + 3 TTB
1 Clean 100-154kg/55-100kg (každé kolo se přídávalo 5kg)
.
Scaled: 10kol
5x Kipping HSPU
3x 1 Burpee + 1 TTB
1x Clean 70-115kg/35-80kg

WOD 3:

RX: 21-15-9 KTB Shoulder to Overhead 2x20kg/2x16kg
3-2-1 Rope Climb- LegLess 5m
.
Scaled: 21-15-9 KTB Shoulder to Overhead 2x16/2x12
3-2-1 Rope Climb 5m
I když byly podmínky pro atlety i fanoušky stísněné, nakonec vyšel první den skvěle.

Druhý den začal již v 8h ráno a konal se už konečně na náměstí. Přišlo i víc fanoušku, ozvučení i celá atmosféra byla na skvělé úrovni.

Druhý den nás čekalo:

WOD 4:

RX: Time Cap 8minut
a) 2000m Air Bike for time – then..
b) Max Reps Ring Muscle Ups – until time cap
Scaled: Time Cap 8 minut
a) 2000m Air Bike for time – then..
b) Max Reps Ring Pull Ups – until time cap
WOD 5: FINAL WOD
RX:
3x10m Sled Push 120kg/80kg
50x Wall Ball
3x10m Sled Push 120/80
Scaled:
3x10m Sled Push 90kg/55kg
50x Wall Ball
3x10m Sled Push 90/55

Závody byly zaměřené především na gymnastickou stránku CrossFitu, než na její silovou část. Workouty sestavoval Lacee Kovac, který je známý tím, že dostal mnoho atletů až na CrossfitGames a podle toho byla náročnost těchto workoutů také znát. Mnohdy zde byly velice zajímavé kombinace a byl zde znát rozdíl náročnosti mezi jednotlivými cviky mezi kategoriemi. Většina cviků byla na horní část těla a na úchop..snad jediný workout ve kterém byly nějaké cviky na nohy byl finálový workout :D. Na závodech se jen tak nevidí, aby bylo tolik gymnastických cviků, takže teď víme na čem zapracovat .

 DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁM NA DÁLKU FANDILI A VŠEM, KTEŘÍ POMÁHAJÍ COLLIERY A ATLETŮM I VŠEM ČLENŮM PLNIT SI SVÉ SNY!!! 


Zde ještě vyjádření k závodům od našich atletů:

Lukáš:

 Tento závod mě velice překvapil. Kdokoliv kdo slyšel, že máme v plánu na východ jet v CrossFitu závodit, tak se nám smál. Nejen velké Prize Money, ale i historie těchto závodů nás zde táhla. Závod probíhal bez jakýchkoliv problémů, s maximální starostlivostí o nás atlety. Nechyběl nám pitný režim, byly zde doslova i švédské stoly a po celou dobu závodu možnost Fyzio. Mě osobně chybělo málo a to formou nedohmatu na laně ve WOD3. Tato chyba mě celkově stála umístění na stupni vítězů. I přesto tyto závody hodnotím velice kladně a jsem rád, že jsem se jich mohl zúčastnit.  

Naty:

 Ze závodů mám celkově dobrý pocit, i když mě mé nedostatky stály bednu. Gymnastika je má slabá stránka a většina workoutů (4/5) se skládala z těžké gymnastiky – MuscleUpy, Striktní HSPU, chůze po rukou nebo lano bez pomocí nohou. Holky pro mě byly velkou konkurencí, ale zároveň motivací. Stát bok po boku vedle Games Atletky byl neskutečný zážitek! Tahle zkušenost mě nakopla makat na sobě dál a pokračovat v závodění, protože ten pocit je k nezaplacení . Celkově během závodů bylo o závodníky moc krásně postaráno, atmosféra byla také úžasná a fanoušci skvělí a přátelští – tak jak to má v CF komunitě být ….Co bych vytkla, jen že chyběly stánky s CF oblečením, což jsem dost postrádala :D. 

Michal:

 Slíbil jsem, že napíšu nějaký odstavec k závodům, tak tady ho máte. To jaké byly závody, si přečtěte výše nebo na našich instagramech. V mých očích šlo o pár dní s přáteli a aktivitou, která nás všechny baví. Poznal jsem novou zemi a nové lidi, poznal jsem atlety, kteří jsou o level výše než já… Ale co tím chci říct, všichni jsou přátelští a povzbuzují se vzájemně a proto ten CrossFit děláme.. chovejme se k sobě jako lidi.
Mám Vás rád Colliery rodinko. Děkuji že jste nám fandili.

PS: V Rumunsku je mnoho holubů a švábů (já už se tam nevrátím).