Pukieho dobrodružství 2023 Colliery tábor, aka Pukieho dobrodružství Po úspěšných dvou ročnících, nemohlo být ani letos jinak…

Pukieho dobrodružství 2023

Colliery tábor, aka Pukieho dobrodružství


Po úspěšných dvou ročnících, nemohlo být ani letos jinak a uskutečnili jsme další dětský příměstský tábor pod názvem Pukieho dobrodružství.

Jako sám název napovídá, celý týden byl náš hlavní maskot, kámoš, motivátor a hlídač Pukie.

První turnus se konal 17.-21.7.2023 v celkovém počtu 20 dětí, ve věku 4-11 let.


Pondělí jsme odstartovali jako jinak než v Colliery CrossFit Ostrava. Většina dětí, které na táboře byly, byly zde v gymu úplně poprvé. Poprvé viděly mě, prostředí, ale i Pukieho a o to větší oříšek bylo, je na Pukieho namotivovat.

Stačila ale jenom chvilička a Pukie si získal obdív nás všech. :) Ten nám už od prvního dne nechával různé vzkazy. Čekali jsme, co nového a kde nám připravil a nechal. 
Po seznamovačkách náš čekal první CrossFitový WOD a u odpočinku jsme každý začali malovat svého Pukieho na plátno. Počasí se nám v pondělí trošku pokazilo, a proto jsme byli nucení udělat si vlastní kino, ale to nám na zábavě neubralo. :)

V úterý jsme se vybrali do FoodAtelieru Davida Valíčka ve Staříči. Jako první zážitkový výlet jsme si to u pravého šéfkuchaře neskutečně užili. :) Pro každého Colliery MasterChefa nechyběl ani diplom od Pukieho a zlatá vařečka.

Středa byla opět sportovní od začátku až do konce. Den jsme odstartovali pořádným CrossFitem, následoval workshop od kluků ze ŠVIHEJ a po obědě jsme se vybrali na Maugliho stezku do Bohumína.

4.den a Pukieho stezka. Jízda vlakem do Frenštátu pod Radhoštěm se nesla ve znamení Pukieho vzkazů, které byly opět všude. :)

První Pukieho zastávka nás dovedla do muzea ve Frenštátě, kde byla pro nás připravená ukázka s názvem – Jak krtek ke kalhotám přišel.
Naučili jsme se jak a z čeho se vyrábí/ vyráběla látka, a nakonec jsme si to společně i vyzkoušeli.
Z muzea jsme se vydali tam, kam nám Pukie řekl – čekala nás Pukieho stezka v lese přes stezku v oblacích až po skokanské můstky v areálu Horečky.

Na co jsme se ale nejvíc všichni těšili, byl závěr dne. Udělali jsme si pořádný táborák a pak nás čekal „lampiónový průvod“. Náááhodou jsme se prošli směrem do Dolní oblasti, kde právě probíhal festival Colours of Ostrava, celou cestu jsme skandovali náš táborový pokřik a vyvolávali Pukieho. A toho jsme konečně po celém týdnu objevili!  Ukázali jsme Pukiemu náš gym, obrázky, které jsme mu namalovali.

Po skvělém dnu jsme si mohli užít přespávačku v gymu.

Poslední den jsme si ještě pořádně zacvičili, zaskákali na skákacím hradě a těšili se na vyhlášení celého týdne!

Pukie nám přišel rozdat diplomy, medaile a odměny.


Druhý turnus se konal v termínu 21.-25.8.2023, opět v počtu téměř 20 dětí.

Pondělí jsme taky odstartovali prvním seznámením všech dětí, trenérů a Pukieho v Colliery. I tentokrát byl právě on, kdo nás celý týden sprovázel. Po prvním CrossFitovém dopoledne, jsme se vybrali do INline parku na Ferone, kde jsme si zajezdili na bruslích anebo koloběžkách.

Úterý, jsme se po prvním úspěchu opět vybrali za Davidem Valíčkem do FoodAtelieru a navařili ve vlastních zástěrkách, jako opravdoví MasterChefové zase něco nového.

Středu jsme netrávili v gymu, ale sportovali jsme jinde. Hned ráno nás čekala exkurze v České televizi, kde jsme si prošli studia, viděli jsme, jak se natáčí pořad Šikulové a něco o tom, jak to v televizi funguje jsme se i naučili. Po obědě jsme se vydali na rafty – a to byl teprve zážitek. :)

Byli jsme rozdělení na tři rafťácké týmy, které si dali název – Záchranáři, Špunti na vodě a Nebezpeční krakenové. Všichni úspěšně dopluli do cíle a tím považujeme naše vodácké závody za úspěšné. :)

4. jsme se museli dostat i do přírody. A tak jsme se vybrali směrem do Hradce nad Moravicí. Už od Ostravy nás opět čekali Pukieho vzkazy, které nás sprovázeli celou Pukieho stezkou. Přes zámek jsme se lesem dostali až k Bezručové vyhlídce.

Po návratu do gymu, jsme se nevěděli opět dočkat táboráku, a protože i my jsme chtěli celý týden vidět Pukieho, vybrali jsme se ho večer hledat na „lampiónový průvod“. Pukie nás teď čekal na hřišti Raketa v Mariánských horách. I teď jsme Pukiemu přišli ukázat gym a říct všechno, co jsme za celý týden stihli.

    Po vyspané noci nám nic nebránilo v odstartování posledního dne. Po snídaní jsme si dali závody na veslech a pak nás opět čekal workshop od kluků ze ŠVIHEJlandu.

    Teď nám počasí přálo, takže jsme náš skákací hrad napustili i vodou a užili si to ze vším všudy.

    Odpoledne nám už nebránilo nic v tom, abychom vyhlásili nejlepší CrossFiťáky z těch nejlepších.

    Děkujeme všem, kdo si i letos s námi užil Pukieho dobrodružství.


    Těšíme se na příští rok a vy? :)