Proteinové tyčinky: BioTech USA Zero Bar & Nutrend Už delší dobu uvažuji napsat něco na toto téma, protože si myslím, že proteinové tyčinky…

Proteinové tyčinky: BioTech USA Zero Bar & Nutrend

Už delší dobu uvažuji napsat něco na toto téma, protože si myslím, že proteinové tyčinky jsou tak trochu fenomén: 

 Všichni je jí, a kdo ne, tak lže.  

Osobně nejsem zastáncem bezhlavého užívání doplňků stravy jen pro to, že slibují neskutečné výsledky, hory doly, budu potom lepší – do té doby, pokud si takzvaně nezametu před svým prahem, nemám na 100 % upravený jídelníček a dodržuji správnou životosprávu, a když si do sebe nějaký ten doplněk stravy dávám, tak přesně vím, proč a za jakým účelem, přemýšlím nad tím.

Tohoto už se držím delší dobu, jenže né vždy jde všechno podle plánu a občas prostě nemám po ruce, co bych si dal k jídlu a jelikož nepraktikuju ani moderní hladovění, dám si svačinku ve formě proteinové tyčinky. K možnému údivu většina proteinových tyčinek by klidně mohly změnit název třeba na sacharidové tyčinky, či cukrové tyčinky – prostě tak trochu jiná sladkost, chutnají výborně, ale efekt je pravděpodobně srovnatelný s konzumací zákusku.

V poslední době jsem vyzkoušel a osvědčily se mi:

  • BioTech USA Zero Bar: výborné nutriční hodnoty, skoro bez cukru, přitom se pořád jedná o velmi chutnou tyčinku. Jak bych to řekl, zdá se mi, že záleží na konkrétní šarži, někdy jsou všechny příchutě výborné, občas se ale nezávisle na příchuti stane, že se prostě jakoby nepovede, ale každopádně se dá vždy sníst. Pochutnám si a ještě opravdu zdravě. Mezi moje nej patří dvojitá čokoláda, čoko-ořech, čoko-karamel. Ale zkoušel jsem snad všechny a žádná mi vyloženě nevadila. 
  • Nutrend EVOQ: taky výborná jak do složení, tak v nutričních hodnotách, skoro bez cukru, naprosto úžasné příchutě slaný karamel, arašídové máslo, i ovocné a čoko kombinace! Nemám nic, co bych jim vytknul.

Vždy si k nim mohu dopřát ideálně i kus ovoce, např. jablko (zdravé cukry), abych poměr sacharidů a proteinů trochu vyvážil, a opravdu v rámci možností „zdravá“ a pravá PROTEINOVÁ svačinka je na Světě. ???? (nepasuji se na odborníka na výživu, neříkám že toto je špatné a toto je výborné, jen sdílím své postřehy, jak řeším případ, kdy nemám nic na jídlo a záleží mi pořád na tom, co svému tělu dopřeju)

Kde je sehnat? Samozřejmě se dají najít i u nás v CCFO na baru (brzy doplníme) nebo na Aktin.cz (pravidelné objednávky pro členy CCFO)

PS: Samozřejmě budu rád i za Vaše vlastní zkušenosti či doporučení na toto téma!