PowerDot nebo Compex? Poprvé, kdy jsem vyzkoušel hračku s elektrickou stimulací svalů, bylo v létě minulého…
Poprvé, kdy jsem vyzkoušel hračku s elektrickou stimulací svalů, bylo v létě minulého roku v Benátkách. Byl jsem z toho nadšený a své pocity jsem potom předával dále.
Jak už z vás většina ví, Compex nebo Power Dot funguje na principu elektrické stimulace svalů. Pomáhá primárně s regenerací, kvůli které je nejčastěji vyhledávaný. Málokdo už ale ví, že jeho využití je širší. Já osobně ho používám také u klientů, u kterých potřebuji posílit konkrétní partii svalů přímo v tréninku. To jen tak v krátkosti k možnostem využití. V tomto článku půjde ale o úplně něco jiného a to, který přístroj je vhodnější.
Compex se od Power Dotu liší převážně vysokou cenou, za nejvýšší model od Compexu 8.0 můžete zaplatit i několik desítek tisíc. Za kvalitu si musíme připlatit, verze 8.0 nabízí celkem 4 kategorie: Condition, Recovery/Massage, Pain management, Rehabilitation a Fitness. Tyto 4 kategorie schovávají více jak 40 programů, které mají opravdu širokou škálu využití. Většina z nás všechny programy ani nevyužijeme, proto můžeme zvolit i jiné verze od Compexu 2.0, 4.0 nebo 6.0., které jsou už levnější.
PowerDot funguje na stejném principu jako Compex. Ovládání je ovšem mnohem jednodušší a zvládne to opravdu každý. Stačí si do mobilu stáhnout jejich aplikaci, která je velmi snadná a intuitivní a pomocí jednoduché angličtiny vás dovede k tomu, jak Power Dot používat. Aplikace nabízí i možnost zpětně nahlédnout jaké programy jsme využívali, nebo jak dlouho jsme určitý program měli puštěný. Je možno si vybrat také z pěti různých stupňů progrese, která se odvíjí od individuální potřeby stimulace svalů každého z nás. Takže když někdo bude Power Dot používat poprvé a chce si na elektrickou stimulaci zvyknout, zvolí si „level beginer“, který není tak dlouhý ani intezivní pro danou partii svalů, jamile si na něj člověk zvykne, může přejít na vyšší level.
Velké plus ode mě Power Dot získává za skladnost a velmi intuitivní ovládání pomocí mobilního telefonu. Díky absenci „ovladače“ je Power Dot velmi skladný, podstatně menší a díky malému a velmi hezkému pouzdru najde vždy místo ve vašem batohu. Co považuji za slabinu Power Dotu je připínání kablíku k přísavkám a k samotné řídící jednotce. Ale při hlubokem nádechu a výdechu (a trpělivosti) vše zvládnete a s klidnou hlavou si můžete vesele užívat vaší dvacetiminutovku.
Jako laik jsem rozdíl ve funkčnosti téměř nepoznal a nezaznamenal žádný rozdíl.
Power Dot bych určitě doporučil pro širokou veřejnost. Uživatel nemusí tolik znát anatomii lidského těla a je opravdu jednoduchý na manipulaci.
Tak byl i Power Dot navržen, aby ho mohl využívat i běžný uživatel. Kdežto Compex díky svým pokročilým funkcím může využít i profesionální trenér, nebo fyzioterapeut při své práci.
Oba přístroje - jak Copmex 8. (máme k dispozici 2ks) tak PowerDot DUO - můžete vyzkoušet u nás v gymu ZDARMA!