ONRAMP kurz a jeho význam… aneb vše je pečlivě připraveno! ON RAMP kurz je systém 5 lekcí, které mohou být tvým prvním seznámením s naším gymem. Nebudu…

ONRAMP kurz a jeho význam… aneb vše je pečlivě připraveno!

ON RAMP kurz je systém 5 lekcí, které mohou být tvým prvním seznámením s naším gymem.

Nebudu se zabrušovat do detailů lekcí a psát obsah jednotlivých lekcí, ale spíše nabídnu svůj pohled na věc a jaké benefity může mít tento kurz pro kohokoliv z nás a odpovědi na otázky, které slýchám ze svého okolí.


1. Proč jsou lekci očíslovány?


Nutno podotknout, že ON RAMP lekce jsou číslovány 1. - 5. a čísla a obsahy lekcí rozhodně nebyly vybírány z losovacího osudí. Jelikož je první lekce zaměřena na dřep, druhá a třetí z ní vycházení.
Dvojka je zaměřena na PUSH/PRESS cviky. Když, ale spojíme onramp 1. a 2., vznikne nám spojení SQUAT + PRESS, což nám vytváří Thruster.
Stejně tak ve třetí lekci, kde máme zaměření na PULL. Opět spojíme 1. s 3. a docílíme spojení SQUAT + PULL, a ejhle, máme z toho Squat Clean.
Ve čtyřce máme jediný typ závaží - Kettlebell. Kde následuje seznámení se specifickými cviky pro Kettlebell (swing), případně opakování pull a press cviků, akorát s jiným typem závaží.
A konečně se dostáváme k 5., kde nás čekají Crossfitové klasiky. Kipping, Double Unders, Box jumps a podobně. Zkrátka cviky, které se v Crossfitové komunitě uchytily tak, že je každý Crossfitter bere za své a nedá na ně dopustit.


2. “Co když můžu jen… ?”


Rozvržení jednotlivých lekcí je přizpůsobeno ranním ptáčatům (od 6:00, případně 7:00), odpoledním dříčům (18:00) i víkendovým nadšencům (sobota 10:00).


3. Zvládnu to?


Jasně. hlavně zjistíš, že každý cvik má velké množství úrovní, zjistíš si svou úroveň u daného cviku a postupně se můžeš zlepšovat až k té nejtěžší variantě daného cviku. To je za mě největší výhoda, kterou člověk na ON RAMPU získá. Ač každý trenér umí cviky scalovat, je nesporná výhoda, když každý sám ví, jak na tom je a která úroveň je pro něj ta pravá. S trenérem se pak jen dohodnou na vhodnosti v daném WOD.

Závěrem bych dodal, že se seznámíš s komunitou v gymu, nasaješ atmosféru a zjistíš, zda chceš být její součástí... A TOMU VĚŘ.. ŽE CHCEŠ!