NOVINKA: KEISER Functional Trainer Před nedávnem jsme do gymu pořídili kBox4 Pro Systems od Exxentric - Ale tak to by…

NOVINKA: KEISER Functional Trainer

Před nedávnem jsme do gymu pořídili kBox4 Pro Systems od Exxentric - Ale tak to by nebylo Colliery aby nevylepšovalo gym dále.... tak tady máme 1. NOVINKU ve vybavení pro rok 2019. A je to opravdová pecka od americké firmy KEISER, která je hojně využívaná v mnoha špičkových sportovních centrech po celém světě.

KEISER je více jako 30 let stará americká firma, která se specializuje na trénink sportovců světové třídy. Tato firma se dokázala udržet po celý tento čas na špičce díky svému systému variabilního pneumatického odporu, na kterém jsou jeho stroje založené.

Zjistili, že v lidském pohybu jsou dva komponenty: Síla kterou produkujeme a rychlost, při které ji produkujeme. Díky pneumatickému odporu, může trénovat kdokoliv v jakékoliv rychlosti s jakýmkoliv odporem. Při rozvoji síly a rychlosti rozvíjíte POWER. Výzkumy prokázaly, že právě to je klíčové v lidském výkonu, ať už jste profesionální sportovec, rekreační sportovec nebo důchodce.

KEISER dokázal tuto skutečnost, když s nimi v roce 1988 začal trénovat Mike Powell, aby pokořil 20 let starý rekord ve skoku do dálky Boba Beamona. Rekord, který sa zdál, že nikdy nebude překonaný. V roku 1991, Mike Powell tento rekord překonal skokem 8,95m a tento rekord platí dodnes. Analýzy tohoto skoku ukázaly, že zásluhu má na tom jeho trénink, protože ze sebe dokázal vydat velkou sílu velmi rychle.

Výkonnostní trénink není pro KEISER žádnou novinkou. Díky dokázanémé efektivitě tohoto patentovaného pneumatického systému v tréninku tyto stroje dnes používájí největší tréninková centra na světě a mnohé sportovní velkokluby. Například: 26 týmů z NHL, 25 týmů z NBA, 23 týmů z NFL a dokonce všechny týmy z MLB (Major League Baseball). Široké využití nachází KEISER také ve fotbale. Využívají jej takové velkokluby jako: Bayern Mnichov, Manchester City, Manchester United, Paris Saint-German, FC Barcelona nebo brazilská reprezentace. A nyní také v Colliery!

Functional Trainer představuje základní stroj v rámci řady Infinity. Jak název naznačuje, je to multifunkční stroj pro kompletní cvičení celého těla. Může být použito přes stovky různých cvičení, od rehabilitace až po sportovní aplikace a je jedním z nejzákladnějších a nejuniverzálnějších kabelových strojů. Schopnost trénovat jakoukoliv rychlostí a bez jakéhokoliv nárazu z něj činí produkt pro mnoho různých aplikací.

Tak teď už nezbývá nic jiného než si stroj v gymu vyzkoušet! Již brzy Naši trenéři projdou profesionálním školením na daném stroji - Sledujte Náš INSTAGRAM a BLOG stránku kde se o NOVINCE dozvíte více.

Keiser využijeme také v tréninzích s klienty CrossFit ADAPTIVE #CollierySRDCEM