NIKE Metcon3 .. posun od "jedniček" První dojmy: Když jsem viděl první fotky Nike Metcon 3 na nejznámější strance Nike…

NIKE Metcon3 .. posun od "jedniček"

První dojmy:

Když jsem viděl první fotky Nike Metcon 3 na nejznámější strance Nike Metcon club byl jsem opravdu moc nadšený. Jednoduchý a zároveň agresivní design ve mě vyvolával pocit, že tuhle botu prostě chci. Ve srovnáním s jedničkami se toho podle mého moc nezměnilo co se týče funkčnosti, až teda na patu, kde Nike přidal výztuhu pro hand stand push ups. 

Poprvé, kdy jsem měl Metcony na noze bylo před dvěma lety a už v ten okamžik jsem věděl, že jiné boty nechci. Není to tím, že by Nano byla nějaká špatná bota, to vůbec, ale každý máme trochu jinou nohu a Metcony mi prostě sedly nejvíce. Každá bota má něco, své plusy i mínusy. Pro mě osobně Nike Metcon jich má o něco méně a ať si tu nemažeme med kolem pusy, všem nám hlavně záleži jak ty boty vypadaji, že? A to pro mě jednoznačně vítězí Nike, jsem celkově ''Najkař''. V NM jsem trhnul i svůj osobák na snatch, což mě tehda mile překvapilo. Nějakou dobu jsem ani nepoužíval vzpěračky abych zlepšil mobilitu kotníku. Ze začátku jsem byl sice trochu gramlavý, ale časem to dopilujete a zjistíte, že bez vzpěraček se soustředíte i na to, na co jste se nikdy předtím nesoustředili. Jestli máte ale wod kde se naběháte, vezměte si na nohu raději něco jiného, nebo se prostě připravte, že chodidla budou trpět. NM 3 ve srovnání s jedničkami mi sedí líp na noze, to je ale tím, že jsem zvolil jinou velikost než minule a teď mi na noze sedí ještě lépe. Tohle poznám hlavně na laně a i u činky, kde mi to chodidlo méně litá v botě. 

Trenink v Metcon 3:

Když jsem boty dostal, těšil jsem se, až je vyzkouším v tréninku. Bota byla lehká, ale když jsem si ji vzal na nohu, byla pevná. Botu jsem nemusel naštěstí nemusel ani prošlapovat, takže se v ní dalo hned trénovat. Poté co jsem shlédnul následující plány od kouče, věděl jsem, že se boty budou dobře testovat. Těžká činka, gymnastika a nějaké AMRAPY. 

Na laně obstály moc dobře i když jsem chvíli váhal, jestli hned brát nové boty na lano, ale co by to byla za zkouška, ve které by nebylo lano, že? Boty vydržely a byly na tom mnohem lépe, než mé ruce.... Jak jsem psal výše, u činky mi noha lítá mnohem méně v botě, takže mám během WOD lepší pocit a nebolí mě z toho celé chodidlo. Celkově, poslední dobou zase raději jezdím činku bez vzpěraček včetně dřepu.

Závěr:

Jestli z vás někdo váha zda si tuhle botu pořídit, tak neváhejte. Myslím si, že nebudete litovat. Botka je pohodlná a Nike uměl vždy překvapit designem. Velice povedená a příjemná bota, která Vám u tréninku zvedne aspoň trochu sebevědomí :-)
 

Koupit Nike METCON3 máte možnost u našeho partnera: Botyobleceni.CZ - pro klienty Colliery připravena sleva 20%