Netradiční OLYPIÁDA 2016 Druhý ročník Netradiční Olympiády proběhl ve dnech 13.-15.6.2016. První den byl určen pro …

Netradiční OLYPIÁDA 2016

Druhý ročník Netradiční Olympiády proběhl ve dnech 13.-15.6.2016. První den byl určen pro mateřské školy, druhý den pro I. stupeň základních škol a den třetí pro II. stupeň základních škol. Pro Colliery CrossFit byl zajímavý třetí den, jelikož zde soutěžila členka Colliery CrossFit Ostrava Štěpánka Habustová a to na domácí půdě ZŠ Ostrčilova 10.

V jakých disciplínách se soutěžilo? Tradiční disciplíny z atletiky (60m sprint, skok daleký a vrh koulí) byly doplněny Cross Runem, DiscGolfem a Fitness Testem. Poslední zmíněná disciplína byla postavena na podobném systému, jak to bývá u klasických CrossFitových závodů. Pro realizaci této disciplíny bylo využito nově vystaveného školního CrossFitového hřiště.

WOD1

2min AMRAP Bar Dips

5min REST

WOD2

1min AMRAP Pull ups
1min AMRAP Air Squats
1min AMRAP Sit ups

5min REST

WOD3 – 2min Time Cap

200m Run
ME Double Unders

Po absolvování všech tří WOD se Štěpánka Habustová stala celkově vítězkou a odnáší si tedy pro tento rok titul „Nejlepší Fitness slečna“ z Ostravy a okolí. Jaké bylo hodnocení jejího trenéra Lukáše Káňi k výkonu Štěpánky?

„Na tuto akci jsme se intenzivně připravovali více než měsíc. Štěpánka cvičí CrossFit dva měsíce a od té doby udělala výrazný posun vpřed. Když přišla do Colliery, tak zvládla maximálně tři shyby. Nyní na závodech jich zvládla patnáct za jednu minutu. Začíná se seznamovat i se vzpíráním, kde po prvních testech její maximální výkony jsou: Deadlift 70kg, Front squat 49kg, C&J 39kg, Snatch 35kg. Je zde potenciál, který budeme dál rozvíjet. Jedinou velkou mezerou jsou však Double Unders, ale ty se taky brzy naučíme.“