MURPH Jedna míle (1.6km) běh. Sto shybů. Dvě stovky kliků. Tři stovky dřepů. Jedna míle běh. Jo, vesta k…

MURPH

Jedna míle (1.6km) běh. Sto shybů. Dvě stovky kliků. Tři stovky dřepů. Jedna míle běh. Jo, vesta k tomu.

Welcome to Murph.

Blíží se nám opět 26.5., který je každoročně v CrossFit světě věnován jednomu jedinému workoutu. „Murph“. Díky tomuto WOD nám odpadá povinnost vymýšlet programming na následující týden, jelikož všichni nejsme schopni vstát z postele, natož jít znova cvičit.

Workout jsem Vám představil již v úvodu, nyní něco, abyste věděli, co a proč se vlastně odcvičí. Píše se 28. červen 2005, Afghánistán, operace Red Wings. Jedná se o jednu kontra-operaci v provincii Kunar. Čtyři členové speciálního amerického oddílu Navy SEALs se dostávají do obklíčení. Přežívá jeden. Ten později o celém příběhu napíše knihu, „Lone Survivor“ neboli „Na život a na smrt“- Tento příběh je dle zmíněné knihy nakonec i zfilmován. Micheal P. Murphy ale tím přeživším není. Michael P. Murphy, přezdívaný „Murph“ (už chápete?), byl ale tím, díky němuž onen jeden měl šanci na přežití. Situace v bitvě byla přirovnatelná k peklu, pomoc nemohla dorazit, skupinka byla totiž v terénu těžko k zaměření. Vzhledem k beznadějnosti situace se tak právě Murph odhodlal odhalit, vyběhl ze skrýše, zavolal na základnu v takovém místě, kde ho byli schopni lokalizovat. Byl tu ale jeden problém. Byl přímo na očích nepřátelské milici. A kdyby jen na očích. Byl několikrát těžce postřelen, hovor však dokončil a se slovy „Thank you“ zavěsil. Na následky střelných poranění nakonec umírá a o týden později jsou jeho pozůstatky nalezeny a převezeny do Spojených států k pohřbu. Posmrtně je mu uděleno Purpurové srdce a Navy Cross, druhé nejvyšší ocenění za statečnost v boji.

Murph byl hrdina boje v Afghánistánu a právě na jeho počest všichni cvičíme jeho oblíbený workout, kterému říkal Body Armor. Nyní již Murph.

Vidíme se při na začátku první míle.