Můj první CrossFit trénink (On-Ramp) z pohledu ,,fitnessáka“ No budu zcela upřímný, když jsem přišel do Colliery CrossFit, tak v mé hlavě znělo wooow…

Můj první CrossFit trénink (On-Ramp) z pohledu ,,fitnessáka“

No budu zcela upřímný, když jsem přišel do Colliery CrossFit, tak v mé hlavě znělo wooow tohle je úplná Amerika, prostě takové to garážové fitko jak z USA, super hala, atmosféra, husté nové vybavení atd. No a tam to tak nějak skončilo :D Zjistil jsem že to co hustě vypadá nebude úplně taková prdel… Každopádně jsem šel do toho a vyzkoušel základy CrossFit na lekcích On-Ramp.

Tyto lekce se skládají z 5ti na sebe navazujících bloků. V každém z nich postupně proberete fundamentální základy Crossfitu, všechny důležité pohyby a postupně pak můžete svoje nově naučené sklils testovat na dalších lekcích. Já osobně cvičím ve fitku už nějakých 9 let, tak si říkám super, jim to tu ukážu, mě nic nemůže překvapit :D :D Nooo, tak to jsem se hooodně mýlil. Zjistil jsem že moje fyzička a kondice je totálně v háji, sice nějaký ten sval na sobě mám, ale CrossFit je náročný a komplexní sport. Takže tady mi svaly nepomohly.

Brzy jsem zjistil, že ty pohyby fakt nebudou tak jednoduché jak to znám z videí a že CrossFit fakt není jen o bezhlavém máchání činek, kettlebelů a svého těla do všech směrů. Je to opravdu komplexní sport, který staví na základech vzpírání, silové gymnastiky, vytrvalosti a dost otestuje i vaší psychickou odolnost. Věřím že tento sport je schopný Vás rozvíjet po všech směrech.
Těším se i na další lekce a určitě zařadím CrossFit do svého tréninku a bud se snažit vyskilit nově naučené můvmenty.