Moje cesta na CrossFit L1 kurz Zhruba týden před vánočními svátky jsem se vydal na dobrodružství zvané CrossFit Level 1…

Moje cesta na CrossFit L1 kurz

Zhruba týden před vánočními svátky jsem se vydal na dobrodružství zvané CrossFit Level 1 seminar. Dobrodružství to mělo být plné znalostí, pohybu a na jehož konci čekal test. Obrovský strašák, který by mi při úspěšném řešení umožnil trénovat a používat označení CrossFit L1 Trainer. Co by se stalo při neúspěšném pokusu, radši nebudeme rozebírat.


V pátek 14. prosince jsem tedy vyjel z Ostravy vstříc semináři. Měl jsem za sebou pár lekcí, na kterých jsem asistoval Vláďovi či Lukymu, nebyl jsem tedy úplně bez zkušeností. Při pohodové cestě vlakem jsem se ještě učil, ačkoliv jsem už ty skripta začínal pomalu nesnášet. Celý zbytek dne se nesl v duchu dalších cest, nejprve z Prahy do Paříže a z Paříže hned do cílové stanice Curych, Švýcarsko. Jakmile jsem se vymotal z curyšského letiště, cestoval jsem směr postel. Na trase jsem zjistil, že přímo pod domem je mekáč. Paráda, ani jsem se nemusel prosit.

První den semináře začínal již v půl deváté, tak jsem radši zalehl, abych byl připraven. Nervozita stoupala a nepřestala růst až do úvodní přednášky.

 Očekával jsem velmi napjatou atmosféru s velmi striktně vedenými přednáškami a praktikami. Ale opak byl pravdou.  

Seminar leader (Davs) a instruktoři (Elie, Angie, Mac) byli velcí pohodáři, vytvořili svým přístupem velmi přátelské a příjemné prostředí, ve kterém byla radost se učit. Nemluvě o tom, že všichni byli velmi znalí a měli spousty vědomostí k dispozici. První den byl naplněn základními znalostmi CrossFitu a fitness, spolu se základními pohyby. Na konci dne nechyběl workout, jehož efekt následující den byl varovným signálem. Ten jsem samozřejmě nebral v potaz. Po WODku nás tým instruktorů pozval na vychlazené pivo, a tak jsme ukončili první den v gymu CrossFit Kreis 9. Jméno tohoto místa může skalním fanouškůn něco říkat. Je to proto, že ho navštívil například Rich Froning, také zde v současné chvíli trénují velké jména CrossFitu jako Lukas Esslinger či Jen Smith (skončili se svým týmem v CrossFit Dubai Championship 3.). Také zde najdete nenápadného finského zabijáka jménem Jonne Koski. Muž, jehož prvním trenérem byl Mikko Salo, vítěz Games z roku 2007, se druhý den semináře zastavil a chvíli s námi mluvil. To byla až o obědové pauze, před ní jsme si prošli praktikami a přednáškami, jednou z nich byla i strava, ta dodala následnému obědu trochu provinilou pachuť, ale protože jsme měli i po workout (další výživný, který mi odrovnal stehna na další dva dny), tak kalorie byly potřeba. Navíc nás čekal onen test. Z těch chvil mám v hlavě černo, vím jen, že jsme nikdo po odevzdání nevěděli, jak na tom jsme. Ale neměli jsme ani čas nad tím přemýšlet, páč jsme se museli rozloučit s Davsem, Eliem, Angie a Macem a mohli jsme zamířit domů. V myšlenkách nad testem jsem se na letišti potkal s Eliem, který mi dělal společnost až do Paříže, odkud jsem další ráno již sám mířil do Prahy a následně domů.

Seminář byl mnohem příjemnější, než jsem očekával a také velmi poučný, hlavně co se pohybových a nápravných věcí týká. Také poukázal, že CrossFit je jedna velká komunita a můžete přijít do kteréhokoliv boxu na světě, přičemž se vám dostane stejně vřelého přivítání jako u vás doma.

CrossFit Level 1 byl skvělý start, jedeme dál díky programu vzdělávání trenérů v Colliery CrossFit Ostrava.