MBT Movement Seminář v Colliery V sobotu 27.8. 2016 se v Colliery konal MBT Movement Seminar. Jehož organizátorem byl…

MBT Movement Seminář v Colliery

V sobotu 27.8. 2016 se v Colliery konal MBT Movement Seminar. Jehož organizátorem byl Slovenský fyzioterapeut Jakub Kmeťko. Semináře jsem se zúčastnil spolu s dalšími kluky z Colliery mimo jiné s trenéry Honzou a Johanem. Když jsem se poprvé dozvěděl o tom, že se tahle akce chystá v Colliery, dlouho jsem neváhal a přihlásil se. O práci Jakuba, který pracuje se sportovci z různých odvětví jsem slyšel už dříve, a tak jsem se nemohl dočkat až jeho práci uvidím naživo.

Seminář byl zaměřený pro atlety a trenéry převážně Crossfitu a jeho obsahem bylo hlavně brániční dýchání, efektivita pohybu, optimální rozsah pohybu a mobilizace před výkonem.
Právě brániční dýchání a jeho využití v tréninku mě zaujalo nejvíce, bylo to pro mě úplně něco nového a nemůžu se dočkat až to budu praktizovat ve vlastním tréninku a tréninku s klienty.

Začalo se úplnými základy jako je správné držení těla, potom jsme plynule přešli na dolní končetiny. Mimo jiné jsme si ukazovali správný dřep, časté chyby, disbalace a jak je efektivně odstranit.
Po hodinové pauze jsme přešli na horní polovinu těla. Věnovali jsme se hlavně pozici „overhead“, kde jsme si ukazovali jak správně pracovat s ramenem, lopatkou atd. Jakub nám ukázal několik užitečných cviků na zlepšení této pozice.

Líbilo se mi, že Jakub dával prostor otázkám účastníků a snažil se věnovat bez výjimky všem.
Seminář hodnotím velice kladně. Jakub ukázal, že je opravdu profesionál ve svém oboru a jestli bude v budoucnu pořádat další semináře tak se určitě zúčastním.

 

Sleduj Facebook Colliery CrossFit Ostrava - ať ti příští seminář a nebo akce pořádané naším gymem neuniknou!