MARATHON INDOOR CHALLENGE 2023 ROW/BIKE/SKI Bylo čerstvě po Colliery Made Games a hlavou mi vrtala myšlenka, jak ve vás to závodní…

MARATHON INDOOR CHALLENGE 2023 ROW/BIKE/SKI

Bylo čerstvě po Colliery Made Games a hlavou mi vrtala myšlenka, jak ve vás to závodní nadšení udržet a v nejlepším případě i zužitkovat. Událostí náš gym pamatuje mnoho, ale těch teamových moc ne. Když se nepočítají vánoční WOD´s, tak téměř žádné závodní teamové závody se u nás nerealizují. A když vidím na skupinových lekcích, jak se u teamovek hecujete, snažíte a doslova soutěžíte, bylo nutné vymyslet něco v podobném stylu.

Psal se rok 2017 a na CrossFit události v Dubaii jsem poprvé viděl spojení Concept2 strojů datovým kabelem a bylo to úžasné. Atleti i diváci měli možnost sledovat aktuální dění co se týče pořadí. Společně s Peťou Bočkem a Bořkem Tulejou jsme nakoupili datové kabely, nainstalovali volně dostoupnout aplikaci od společnosti Concept2 a vše fungovalo! Nyní nám už nic nebránilo k tomu, vyhlásit závod pro 13 teamů o čtyřech atletech na vesle ve zdolání marathónské vzdálenosti 42.195m.

Jak už to bývá v CCFO, tak nic není mini akce. I teď se to nějak zvrtlo a mini akce se 23. září 2023 přetočila na megalomanskou soutěž na třech stanovištích.

1. Marathón Rowing Challenge 2023

Soutěž s kapacitou 13ti teamů o čtyřech členech (3+1 nebo 2+2) byla po registraci po 6ti hodinách plně naplněna. To nám naznačilo velký zájem z vaší strany. Ovšem, každá soutěž má své pravidla a bylo je nutné i zde dodržovat. Bylo nutné stanovit pořadí a toto pořadí točit po celou dobu závodu s tím, že každý atlet musí najet minimálně 500m. Časový limit byl stanoven na 3h čistého času s tím, že pro každý team je tento limit splnitelný. Celý průběh závodu byl sledován na promítacím plátně, kde každý team sledoval svou lodičku a její průběžný stav v pořadí i najetých metrů. Bylo to velmi napínavé a rozhodlo se doslova až na posledním kilometru. Byl to úžasný závod!

2. Marathón Bike Erg Challenge 2023

Tento závod byl pouze na pozvání. Výběr byl stanoven podle klientů/ trenérů, kteří milují tento stroj. Jelikož načítání vzdálenosti probíhá jinak, než u vesel, byl časový limit stanoven pro jednotlivce na 2h. Nebylo to jednoduché – atleti měli velmi těžký souboj především sami se sebou. Pravidlo bylo jedno – atlet nesmí z kola sesednout! Velkou smůlou zde bylo ukončení v polovině soutěže pro Adama Wallného, kterému během závodu přestalo fungovat kolo a to byl průběžně na třetím místě. Vzal to sportovně a s cenou útěchy byl přesto spokojen.