Malé(velké) vítězství - Stanovení cílů Malé(velké) vítězství - Stanovení cílů Stanovení cílů je nezbytnou součástí dosažení úspěchu v…

Malé(velké) vítězství - Stanovení cílů

Malé(velké) vítězství - Stanovení cílů

Stanovení cílů je nezbytnou součástí dosažení úspěchu v jakékoliv oblasti života. Pokud nemáte cíle, tak jak potom můžete vědět kam směřujete? Pojďme se podívat na tři jednoduché způsoby, které vám pomohou skutečně dosáhnout vašich cílů poté, co si je stanovíte.

1)STANOVTE SI REÁLNÉ CÍLE!

Jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé při stanovování cílů dopouštějí je, že si stanoví cíle nereálné.

Jistě, člověk by se měl snažit snít a střílet takzvaně ke hvězdám, ale pokud si stanovíte nedosažitelný cíl, tak se předem odsoudíte k neúspěchu a zklamání.

Při stanovování cílů se ujistěte, že jsou dosažitelné a reálné. Přemýšlejte o svých současných schopnostech, zdrojích a časových omezeních. Stanovení více „malých“ krátkodobých cílů vám může pomoci vybudovat DYNAMIKU a sebedůvěru, když budete pracovat na svých větších, dlouhodobých cílech.

2)NAPIŠTE SI SVŮJ CÍL. PROČ JE PRO VÁS DŮLEŽITÝ A JAK SE BUDETE CÍTIT, AŽ SE K NĚMU DOSTANETE.

Zapsání vašich cílů může být silnou motivací. Když je uvidíte napsané na papíře, budete je cítit hmatatelněji a skutečněji a pomůže vám to zůstat soustředěný a oddaný. Ale nezůstávejte u toho; také si napište, proč je pro vás váš cíl důležitý a jaké pocity ve vás vyvolá jeho dosažení.

Když budete jasně rozumět tomu, proč a jak, tak budete mít větší motivaci zůstat na správné cestě a dělat pokroky.

3)PŘEČTĚTE SI SVÉ CÍLE KAŽDÝ DEN.

Nyní, když jste si své cíle „tzv. vytesali do kamene“, tak se na ně každý den podívejte, jako na každodenní připomínku toho, na čem pracujete. Nejlépe je učinit tak hned ráno, proto abyste svůj den začali pozitivně a motivačně a toto vás pak mohlo ovlivnit při rozhodování, které bude v souladu s vašimi cíli po celý den.

P.S. Jak se píše na tričku z našeho merche: Žádný cíl nebyl nikdy splněn bez trošky potu.

Přejeme hodně štěstí a nezlomné vůle na cestě za vašimi cíli.