Lekce gymnastiky Poslední lekce gymnastiky byly věnovány praktizování a zvykání si na pozici hlavou dolů. Jinak…

Lekce gymnastiky

Poslední lekce gymnastiky byly věnovány praktizování a zvykání si na pozici hlavou dolů. Jinak tomu nebude ani následující měsíce, kdy se ještě více zaměříme na to, abychom se cítili hlavou dolů komfortněji a pokusili se v prostoru „ťapkat“.

Proto je i většina lekce věnována tomu, že jen zkoušíme a jak rád říkám, prostě si hrajeme. Není to tady nijak extrémně intenzivní práce, ba naopak. Všechno bereme v klidu, pomalu a dáváme si na to čas. Má to svůj důvod. Pod nějakou větší intenzitou a únavou se novým věcem bude učit těžko, navíc je určitě příjemnější mít čas, nikam nespěchat. Někdy se dost zapotíme i u stěny, protože některé z drilů nejsou zrovna jednoduché. Když k tomu přidáme i naše doplňkové cviky nebo workouty, je to více než dost.

Množství věcí, které například nyní pro handstand walk (chůzi po rukou) děláme, je obrovské. Je to spousta cviků nebo drilů a já bych byl moc rád, kdyby nejen moje a Johanovy gymnastky pobírali a snažily se zapamatovat si co nejvíce a sami poté mimo lekce trénovali a zkoušely. Samozřejmě my jako trenéři jsme v gymu a moc dobře víte, že já si Vás najdu pohlídám si Vás, abyste trénovali správně, Johy to má podobně. A když si nebudete jisti, rádi pomůžeme, zopakujeme, ukážeme. Ale trénujte, je to jen o času a snaze, kterou danému skillu věnujete. A nemusí se jednat jen o gymnastiku, platí to obecně a pro všechny lekce.

Na závěr bych chtěl moc poděkovat mým pondělním gymnastům za úsilí, které v posledním cyklu předvedli. Makali i předtím, ale pokrok, který vidíme teď je skvělý, mám hroznou radost. Jsem rád, že některé věci, které ukážu Vám nedají spát a trénujete pravidelně i mimo lekce. Těším se na další pokroky!