Kvalita života Co vlastně znamená kvalita života? To, jak se člověk „má“. Jak se jeden cítí. Určitě nechci…

Kvalita života

Co vlastně znamená kvalita života? To, jak se člověk „má“. Jak se jeden cítí. Určitě nechci suplovat roli Googlu, kde si každý může najít definici, která pro něj bude ta pravá…

Já s dovolením použiju pár zásadních „markrů“, které pro mne jsou hlavními ukazateli mé kvality života. Jsou to:

  • Spánek
  • Hlad
  • Regenerace
  • Stres
  • Trávení

Postupně si v následujících týdnech představíme, co pod jednotlivými hesly můžete vidět a jak si můžete sami pomoci ke kvalitnějšímu životu.

Prví si dnes ale řekneme, jaké jiné ukazatele mohou ovlivňovat kvalitu života.

Mimo již zmíněné je to například kvalita ovzduší. To do jisté míry jen těžko ovlivníme. Kvůli kvalitě vzduchu, která je ve městech horší, než vesnici se jen těžko bude člověk stěhovat.

Ale! Kvalitu vzduchu v našem příbytku můžeme ovlivnit. Například existují elektronické čističky vzduchu. Nebo, kdo je více bio-friendly. Může si pořídit kytičku, která má do jisté míry podobnou schopnost. Třeba oblíbený tchýnin jazyk je prý vhodný do ložnice. (Sám nechci v ložnici žádnou část tchýně, takže je to na každého zvážení :D ).

Dalším zajímavým indikátorem může být vzdělání (a jeho dostupnost) ale třeba i sociálního zázemí, obchody a jiné. A pak vás napadne určitě spousta dalších důležitých součástí vašeho života, které byste ohodnotili jako ukazatele kvality života. (Otevíračka gymu, dostupnost assaultbiku nebo možnost zadřepovat si s pořádně těžkým závažím).

Po karanténě všichni ocení znovuotevření divadel a kdy po čase opět dosáhneme kulturního zadostiučinění. Třeba!

Schválně. Dejte mi vědět. Co je pro vás nejbizardnějším ukazatel kvality vašich životů.