KURZ: Kondiční trenér dětí a mládeže Další kroky v cestě za naším sportovním vzděláním směřovaly do Pražského 3DFA gymu,…

KURZ: Kondiční trenér dětí a mládeže

Další kroky v cestě za naším sportovním vzděláním směřovaly do Pražského 3DFA gymu, který jsme navštívili už po několikáté. Musím hned na začátku říci, že kurz Kondiční a pohybová příprava dětí a mládeže byl jeden z mých nepřínosnějších vůbec. Ale nebudeme předbíhat.

Už od samého začátku kurzu, který se konal ve školícím sále fitka, jsme se dobře bavili a cítili jsme se příjemně, což je velmi důležité pro nastavení se na to co přijde. Školit se nás přijelo cca 20 "kousků" z různých částí české a slovenské republiky. Některé tváře jsem již poznávala z dřívějších kurzů, což svědčí hlavně o jejich kvalitě.

Kurz vedl mladý a vzdělaný člověk ve svém oboru se spoustou zkušeností Filip Raptopulos, který je kapacitou v oblastí přípravy mladých a nadějných sportovců v kondiční a mentální přípravě. Přístup Filipa byl na velice profesionální úrovni a jeho prezentace nebyla stereotypní, takže si udržel po celou dobu naši pozornost. Následná kombinace teorie, praxe a zkušenosti z jeho osobního života udělaly kurz mnohem zajímavější.

Začali jsme sebepoznáním a uvědoměním našich nedostatků a slabých míst. Po dostatečném poznání jsme volně navázali na teorii k danému tématu.V přibližně 8 hodinách jsme načerpali spostu nových informací a nenapadlo nás ani zazívat, naopak jsme odjížděli fyzicky naprosto vyždímaní ale s úsměvem na tváři. Formou her jsme si ukázali jak se dají efektivně použít různé pohybové vzorce a lépe jsme si je tak zapamatovali. Ukázali jsme si jak přípravit mladého sportovce jak po fyzické stránce, tak po psychické a jak správně postupovat od samotného příchodu sportovce na trénink až po odchod domů a následnou domácí přípravu.

Co jsme se naučili?

  • Základy anatomie, fyziologie a psychologie dětí a mládeže
  • Coaching efektivně a srozumitelně. Využívat koučingové metody cíleného vědomého pohybu
  • Nastavit standard základních pohybů a měnit podmínky díky využití různých fitness pomůcek (TRX, Vipr, agility pomůcky, medicinebally a další)
  • Sestavit kruhový trénink na základě více modalit opřený o fundamentální/základní pohyby a sestavit kondiční program adekvátní věku
  • Nadchnout děti a mládež pro další pohyb a trénink


Kurzu se spolu semnou zúčastnila i naše nejmladší trenérka dětí, Štěpánka Habustová a naše nejnovější posila týmu Colliery SRDCEM Stanislava Panáková. Děkujeme Colliery Crossfit za možnost dál se vzdělávat.