Komplexní diagnostika pohybového aparátu level 1 Nikdy jsem nebyl sběratel certifikátů jen pro to abych měl svou kvalifikaci o co opřít. V…

Komplexní diagnostika pohybového aparátu level 1

Nikdy jsem nebyl sběratel certifikátů jen pro to abych měl svou kvalifikaci o co opřít. V dnešní době je možné za pár stovek absolvovat spoustu seminářů, které nemají absolutně žádnou kvalitu, nic se na nich nevíte, v horším a poslední dobou častějším případem se dozvíte spoustu sexy informací a konceptů s jediným problémem, a to, že jsou to naprosté výmysly a nebo tyto informace rozhodně nejsou prověřeny vědou a dlouholetou praxí. Snažím se proto informace pečlivě vybírat a ještě pečlivěji a kritičtěji přistupuji k lidem, od kterých mám tyto informace čerpat. Nevyberete-li totiž správně budete mít v hlavě akorát guláš zdánlivě přelomových informací, které pak můžete šířit dále a nechat tak vzniknout mýtům, které budou ve společnosti zakořeněny x let.

Proto, když se naskytla možnost pořádání semináře pod hlavičku @collieryacademy, ihned mě napadl Martin Snášel a jeho @coretraining. Jako jeden z největších odborníků na diagnostiku pohybového aparátu s mnoha lety zkušeností jak z praxe, tak s šířením těchto znalostí, má rozhodně co nabídnout.

V září tak u nás v gymu proběhl dvoudenní nabitý kurz diagnostiky pohybového aparátu. V kurzu jsem se dozvěděl spoustu nových informací a hlavně si utřídil a propojil své stávající znalosti s novými. Sice nemám vystudovanou fyzioterapii, ale chápání jednotlivých svalových testů v kontextu pohybu a bolestí mě jako trenéra posouvá neskutečně dopředu. Nejlepší formou fyzioterapie je stejně silový trénink v jeho různých podobách. Žádná manuální terapie nebo využívání speciálních nástrojů nemá zdaleka tak výrazný vliv a přesvědčte mě o opaku. Mnohdy stačí opravdu jen dobře zacílený silový trénink s vědomím, které svalové skupiny potřebují speciální péči. Toto zacílení je pak právě důsledkem kvalitní diagnostiky na základě které můžeme vyvodit určité závěry. Nově nabyté znalosti teď hodlám aplikovat ve své vlastní praxi a posunout tak své služby zase o level výše. Kvalitní vzdělání je jediná jistá investice pro vytrvalý růst.

Děkuji @collierycrossfit a @collieryacademy za možnost účastnit se.

Aktuálně vás můžeme pozvat na pokračování semináře, které proběhne u nás v gymu v lednu 2021 - více info v události na našem facebooku ZDE!