KDYŽ SI ŘEKNEME ‘‘Chce to změnu‘‘ Někdy, když tak vzpomínám, na doby, kdy moje váha byla maximálně 58kg i s postelí a…

KDYŽ SI ŘEKNEME ‘‘Chce to změnu‘‘

Někdy, když tak vzpomínám, na doby, kdy moje váha byla maximálně 58kg i s postelí a není tomu zase tak dávno, tak je to celkem úsměvné. Doba se mění a každý z nás prošel nějakou proměnou, velkou nebo malou, lepší, horší. Člověk, který chce na svém těle něco změnit, to nemá nikdy zadarmo. Avšak někdy to nemusí byt zase až tak těžké. Někomu stačí totiž puberta, nebo jen jít prostě s dobou, a když potom někdo ukáže svou fotku z mládí, tak vám potom nedá rozum stát, jestli to byl vůbec on či ona.
Zajímalo mě, jak to mohlo vypadat u některých lidí z Colliery. Většina z těch lidi prošla docela velkou změnou, nakonec, přesvědčte se sami :D

Jako první, je nejmladší Colliery Made naděje 16-ti letý Honza Vantuch.

Honzu k Nám do Colliery přivedl trenér Lukáš Káňa,kterýv něm viděl jeho talent. Hned první rok neskutečně zazářil na Openu v CrossFit Games, kde Honzovi chyběly 3. Místa aby si jako první Čech okusil na vlastní kůži CrossFit Games v USA. Honza a.k.a. známý u nás na place jako ‘‘Gaždo‘‘. Docela se za tu dobu docela změnil, nemyslíte?


Když jsem se zeptal Honzy ‘‘Gadža’’ jaké změny na sobě zpozoroval za dobu Crossfitu, stručně mi odpověděl:

"Tak jsem takovej větší, mám větší ramena a hlavně mi narostly stehna. Jo a mám trochu břicho.. A začal se smát." 

 

Další je Marek Novotný

... prošel velkým progresem a na svých krásných 17 let má opravdu krásne čísla na PR tabuli např: Deadlift 216kg, Back squat přes 150kg a power snatch 95kg na jeho věk dobré ne?

Na téže otázku, kterou jsem měl už u Honzy mi odpověděl Marek:

"Vždycky jsem býval hubený a přibrat klasickým způsobem moc nepřipadalo v úvahu, takže cesta byla jasná... po roce praktikování/cvičení CrossFitu se mi podařilo nabrat něco málo přes 10 kilo ve svalech, s čímž jsem dost spokojen, ale pořád to chce ještě nějaké to kilo navíc. Největší výzva byly dolní končetiny, které jsem měl díky výrůstkům pod kolenama strašně slabé a víceméně nefunkční (viz. mobilita )" 

 

 

Teď bych rád zmínil jedno dámské osazenstvo.. Naši trenérku Natty Cholevovou.

Natku znám už docela dlouho, stále usměvavá a stále pozitivně naladěna, tak mě zajímalo, jak se za tu dobu změnila. Když jsem Natku poprosil o její fotky z mládí, tak z počátku se ji to moc posílat nechtělo. Nakonec však poslala a myslím si, že z Natálky vyrostla opravdu kočka ☺

A v čem Natka vidí změny? Napsala mi páru slov:

 "Řekla bych, že mě CrossFit změnil hlavně po psychické stránce - v normálním životě si připadám sebevědomější, a když přede mnou stojí nějaká překážka, dokážu se jí postavit. Po vzhledové stránce samozřejmě taky padla změna, aniž bych se v jídle striktně hlídala - tělo se mění doslova před očima. Nejlepší je na tom to, že si můžete dopřávat cokoli, jelikož ty těžké tréninky Vám to vyváží a hlavně se do cvičení nenutíte ale baví Vás to, což je to, co na tom tolik zbožňuju ."

 

Abych navázal, vybral jsem od Natky přítele, zkušeného a skvělého trenéra Lukáše Káňu.

Když chcete věčně pozitivně nalezeného člověka, dohazovače, prodavače a trenéra oslovte Lukáše, ten by prodal i slepému housle :D Lukáš dává rady všem mladším atletům u Nás a díky němu jsem letos rozhodl zúčastnit se zahraničních závodů, za což mu moc děkuji. Má spoustu zkušeností a vždy se mi líbilo, jak vede své osobní tréninky.

Jednou jsem se s Lukim dal do řeči a trochu jsem spíše sbíral cenné rady. Zeptal jsem se ho v čem se změnil když začal dělat CrossFit, nebo co mu dal?

-   Jsem víc plešatý (smích)
- Mám skvělou ženu
- Našel jsem spoustu skvělých přátel 

 

 

Dalším je Colliery Made atlet, který pro mě osobně je moc dobrý kamarád a díky němu, jsem poznal partu z Colliery CrossFit, je Peťa Dyluš.

Komik, bavič, který když otevře dveře do gymu je nálada hned někde jinde.

A jak změnil Peťu CrossFit?

 "CrossFit jako takový mi dal krom síly a vytrvalosti taky novy náboj do života, chuť na sobě pracovat. Poznal jsem skvělé lidi, o kterých můžu říct, že se na ně můžu spolehnout. Taky mi dal lásku a smysl života." 

 

 

Každý gym má svého šéf trenéra, u Nás je to Honza Peršín.

S Honzou jsem nějakou dobu trénoval, čerpal jsem od něj ty nejcennější zkušenosti, které mám do dnes. Trénovat s Honzou ‘‘Peršou‘‘ bylo vždy super. Proč? Protože mě namotivoval a odtrénoval jsem s ním takové workouty, které bych si ani ve snu nenapsal.

Honzu vyzpovídat je někdy trochu těžké, ale podařilo se mi pár vět získat :D

 "CrossFit mi změnil život od zakladu. Změnil se díky němu celý můj životní styl. Sem teď silnější, rychlejší a mentálně odolnější. Navíc jsem nasel skupinu lidi, na kterou se můžu vždy spolehnout..." 

 

Třešnička na závěr... JOHAN

Jako poslední věc, jsem pro pobavení uvedl sebe, to abych si nedělal srandu jen z ostatních :D

Co mi jsem CrossFitem získal?

-  Skvělou komunitu lidí
- Najít své maximum v sobě samém
- Dělat to co mě baví
- Dávat důvod rodině, aby mohla být na mě hrdá  

Děkujeme za foto: Dominik Hudec, RX'd Photography a Ladislav Hájek