Jak vypadá příprava trenéra na CrossFit lekci, co vše je potřeba do přípravy zahrnout? Začala bych asi tím, že záleží na jedinci a zkušenostech. Každý coach vnímá lekci jinak.…

Jak vypadá příprava trenéra na CrossFit lekci, co vše je potřeba do přípravy zahrnout?

Začala bych asi tím, že záleží na jedinci a zkušenostech. Každý coach vnímá lekci jinak. Někomu může stačit podívat se na daný workout, který je připravený v našem programingu, 5 minut před danou lekcí. Vymyslet warm up a závěr tréninku. Ale i přes tuto chabou přípravu by měl působit tak, že ví, o čem mluví a je si naprosto ve všem jistý. To ale není v souladu s filosofii Colliery. A stejný je i můj názor. I Kdyby to byl nejlepší trenér na světě, tak to není úplně dobře.

Každý coach by si měl danou lekci předem připravit a naplánovat. Udělat tu hodinu co nejpestřejší a zábavnou. Proto je na začátek nejlepší, když trenér vymyslí hru, která zabere pouhých 5 minut, rozehřeje každého a zároveň těch 5 minut uteče rychleji než běh okolo gymu nebo 5 minut aerobbní práce na assault biku. Lidé se nadchnou, pobaví se a na další část hodiny jdou natěšení.

Nikdo není vševědoucí a nezná všechny cviky, proto se i zkušený trenér může inspirovat různými videi nebo prostudovat skripta a učební testy například k licenci CrossFit level 1. Důležité ale je si lekci dobře rozvrhnout.

Vědět, jak lidem správně vysvětlit cviky, tak aby se ani při warm-upu nezranili. Důležité také je časové rozvržení lekce, kde trenér musí rozplánovat, aby mu všechno sedělo do hodiny. Dalším aspektem, který je spjaty s dobře odvedenou lekcí je správný specifický warm-up před WODkem.

Specifickým warmupem se snažíte přípravit co nejlépe na hlavní chod, každé lekce - Workout of Day (WOD).

Poslední věcí , která je velmi důležitá je ta, že by vždy trenér měl danou lekci uvést pozitivně a s nadšením.