Jak si zachovat chladnou hlavu i bez gymu? Všichni to známe. Nový rok, nová předsevzetí, nové cíle. Rok 2021 neměl být ničím výjimečným. Avšak…

Jak si zachovat chladnou hlavu i bez gymu?

Všichni to známe. Nový rok, nová předsevzetí, nové cíle. Rok 2021 neměl být ničím výjimečným. Avšak vše je jinak. Novoroční předsevzetí o hubnutí, či nových maximálkách ve většině případů splněna být nemohou.

Letos však splnění těchto předsevzetí nezáleží jen a čistě na nás, jak tomu bylo v minulých letech. “Lack of discipline” nyní není to, co nás brzdí od našich CrossFitových cílů. Přišlo zbrždění zvenku. Motivace a vůle může být na vysoké úrovni, avšak, když člověk nemá přístup k nástrojům, jen těžko se takové cíle plní.

Je to nemožné je splnit?

Ovšem, že ne. Kde je vůle, tam je i cesta. Avšak tato cesta se stává také čím dál více cestou trnitou.

Máme nový gym, nové a více vybavení, větší prostory a více trenérů, abychom více lidem pomohli plnit jejich cíle, abychom více lidem pomohli zlepšit jejich zdanost a zvýšit kvalitu života. Je smutné sledovat, jak je vybavení zavřeno za plechovými dveřmi a potenciál nového gymu nemůže být využit.

Pojďme si rozebrat slovo frustrace. Frustrace vzniká v případě, že máme před sebou určitý problém. Problémem označujeme překážku v našich plánech. Problém samotný tedy nezapříčiňuje frustraci. Frustracevzniká, jakmile neznáme řešení problému.

V našem případě může být náš plán může být zlepšení své maximálky na snatch. Cesta ke zlepšení snatche, jako i jakýchkoliv dalších vzpěračských cviků, tkví v jeho drilování a automatizaci pohybů, dále je důležitá dostatečná hloubka dřepu a stabilita osy v OH pozici společně s rychlostí s výbušností.

Když je můj cíl mít lepší snatch a tím pádem zvednout více je třeba určit kde je problém. Problém může být nedostatečná mobilita v kyčlích nebo v hleznu. Nestabilní OH pozice.

Na všechny tyto problémy existuje řešení, které lze praktikovat doma. Není třeba být frustrovaný, že zrovna nemám přístup k ose. Svůj problém vyřeším tak, že budu pracovat na ostatních aspektech a jakmile přijdu do gymu, budu mít čas a prostor pro práci s osou, protože tu “černou” práci, která většinu nebaví, jsem udělal, když byl gym zavřený.

Tento princip lze aplikovat na každý jednotlivý cvik, nikdo nejsme dokonalý, a proto je stále co zlepšovat, abychom mohli po znovuotevření využít potenciál nového gymu na 110%.