Functional anatomy Seminars Minulý měsíc se mi díky "Colliery Programu pro vzdělávání trenérů" - poštěstilo…

Functional anatomy Seminars

Minulý měsíc se mi díky "Colliery Programu pro vzdělávání trenérů" - poštěstilo navštívit seminář na který jsem si dlouho myslel. Odvážil jsem se jet na Functional Range Conditioning do krásného gymu EVOPE v srdci Bavorska – Berlíně. Jedná se o jeden z hrstky nabízených seminářů společnosti Functional Anatomy Seminars.

Vlastníkem a člověkem, který stojí za celým know-how FAS je Dr. Andreo Spina, kanadský doktor chiropraxie. 

 Metodiku Functional Range Conditioning – FRC lze jen těžce shrnout do pár vět. Ale ve zkratce se jedná o systém, který udržuje vaše klouby v maximální možné hybnosti.

Každý kloub má svůj přirozený range of motion (rozsah pohybu) -ROM. Tento ROM se časem, stárnutím a úrazy zmenšuje. Cílem FRC je nenásilnou cestou na podkladus nervových pochodů působit na náš pohybový aparát tak, aby ROM zůstával co možná nejširší.

FRC k tomuto používá 3 základní cvičení: CARs, PAILs a RAILs. Vysvětlíme si pouze CARs, protože s těmi se setkáme společně nějčastěji.

CARs – Controled articulate rotations – kontrolované kloubní rotace. Jedná se o ty pohyby, kdy se snažíme si vypáčit rameno anebo kyčel směrem ven. Ale mezi CARs můžeme považovat i „cat2camel“ neboli vyhrbení prohnutí na všech 4.

Často můžete vidět mne samotného, že tuto metodiku používám. Stejně tak, na mnou vedených lekcí, v rámci mobility praktikujeme cvičení z FRC.l

Už teď vám můžu prozradit, že tyto metodiky mne tak zaujaly, že v blízké době se účastním jejího rozšíření. Letím do New Yorku na další z kurzů - FRA – Functional range assessment. Takže se můžete těšit na hromadu nových mučících cviků a já se těším až nabyté zkušenosti budu moci aplikovat do praxe i v novém konceptu rozšíření služeb Colliery RECOVERY jako Fyzioterapeut.