CZECHMAN Triatlon 2018 Pár lidí už se mě ptalo, kdy budu mít v dohledné době nějáké závody. Kvůli vleklému zranění…

CZECHMAN Triatlon 2018

Pár lidí už se mě ptalo, kdy budu mít v dohledné době nějáké závody. Kvůli vleklému zranění, které se mě drží už skoro rok(od CrossFit Games OPEN 2017) nemůžu trénovat tak intenzivně a tvrdě jak bych chtěl. Nemůžu hlavně vzpírat težší váhy a nemohl bych se tak kvalitně připravit na nějáké větší evropské závody, kde težké vzpírání hraje jednu z hlavních rolí. A já jsem člověk, který má rád výzvy a hlavně potřebuje trénovat pro “něco” a mít nějaký cíl před sebou.

 Už delší dobu jsem si v hlavě pohrával s myšlenkou zkusit triatlon...  

Vždycky jsem obdivoval ty borce co zvládnou po náročném plavání vylézt z vody(3,8 km), ujet brutální vzdálenost na kole(180 km) a k ještě k tomu všemu seskočit z kola a uběhnout maraton(42,2 km).

Když jsem se pak svou myšlenkou zmínil mému klientovi Honzu Hrabcovi, který je aktivní triatlonista a má za sebou několik Ironman závodů po svetě, tak přišel se zajímavou myšlenkou. Ta byla zkusit půl triatlon(1,9 km plavání, 90 km na kole a 21 km běhu)v týmové štafetě, kde každý z trojice v týmu absolvuje jednu disciplínu na největším triatlonovém závodě Czech man, který se koná začátkem června 2018 v Pardubicích. Tak nějak automaticky vyplynulo, že on by jel na kole a já bych běžel. Kdo by v našem týmu plaval jsem nemusel přemýšlet extra dlouho a hned oslovil plavce Michala Rubáčka. Ani jsem ho nemusel přemlouvat a hned na návrh kývnul. Takže jsem hned následující den team Colliery made ve složení Jan Hrabec (kolo-90km), Michal Rubáček (plavání 1,9km) a Jan Peršín (běh-21km) registroval do závodu Czech man 2018.

Celé to beru tak trochu i jako určitý “experiment” jak se změní mé složení těla a kolik svalů “vyběhám” v přípravě na takové závody. Momentálně běhám 3x týdně delší tratě a snažím se tak do sebe dostat nějáký hrubší objem. Celé to budu “mapovat” pravidelným měřením na přístroji Inbody, který máme v gymu. Měření, které jsem absolvoval na začatku přípravy přikládám na fotce. Věřím že mě tato zkušenost obohatí i z trenérského hlediska, jelikož se dost mých klientů účastní bežeckých závodů různých vzdáleností.

Já sám jsem v minulosti (hlavně teda na základní škole) běhával přespolní běhy na školních závodech. Vždy to ovšem byly vzdálenosti do pěti kilometrů. Od té doby co jsem skončil s fotbalem(cca 5 let) a začal se naplno věnovat cvičení jsem nějak extra neběhal. Maximálně v rámci nějakého workoutu. Je ovšem skvělé jak si tělo pamatuje a po několika bežeckých trénicích, kdy jsem se doslova trápil se to zlomilo a teď už se mi běhá o mnoho lépe. Ale není to tak dobře jako tenkrát na škole kdy jsem měl o nějákých 20 kilo méně:)

Tak držte palce a já Vás určitě budu informovat, jak to celé dopadlo;)