CyprusThrowdown - a další ZLATO pro Colliery! 8.-9. října 2016 se náš #FittestTeenCzechCrossFiter Honza Vantuch společně s Honzou…

CyprusThrowdown - a další ZLATO pro Colliery!

8.-9. října 2016 se náš #FittestTeenCzechCrossFiter Honza Vantuch společně s Honzou Peršínem zůčastnili závodů na Kypru - CyprusThrowdown. Pro oba to byl už druhý ročník. Pro mladšího Honzu byla přesto soutěž nová - startoval totiž v "TEEN" kategorii ... jak to celé dopadlo? Přinášíme report by: Honza Vantuch

Cyprus Throwdown 2016

už podruhé jsme se s Peršou vydali na Kypr do města Limassol. Minulý rok se mi závody líbily, organizace byla skvělá, a proto jsem se tento rok velmi těšil. Workouty zveřejnili dva dny předem, tím pádem jsme si je nemohli odjet na tréninku. Byl jsem skvěle připravený, takže mi to vůbec nevadilo.

Závody začaly v sobotu ráno spíše cardio workoutem: 400m run, 9 thrusters, 400m run, 15 thrusters, 400m run, 21 thrusters 40kg. Thrustery jsem odjel unbroken a skončil jsem první ve své kategorii (teens), byl jsem s výsledkem velmi spokojený. Následovaly workouty 2 a 3 spojené do jednoho: 3 rope climbs, 18 burpees, 36 wall-balls. Wall-bally opět unbroken a opět první místo, následně byla minuta pauza a měli jsme dvě minuty na maximální váhu na Clean and Jerk. Vyšlo mi to na dva pokusy, 100 a 105 kg, oba dva úspěšné! Potom jsme měli větší pauzu a čekali jsme na poslední workout tohoto dne. Workout se jmenoval „400“: 35 DU, 60 DL 60kg, 35 DU, 40 pull-ups, 35 DU, 40 ktb swings, 35 DU, 20 squat cleans. Deadlifty jsem rozdělil 4x15, pull-ups 4x10, ktb swing unbroken, squat cleans po jedničkách a posledních pět unbroken. 

Druhý den jsme měli totálně odrovnané nohy a čekaly nás ještě 4 workouty. Začínalo se 200m „suicide sprint“, který jsme museli stihnout do minuty. Potom 60m sled drag a reverse sled drag a do pěti minut Amrap: 20 goblet squats 18kg, 10 box jumps over, 1 minuta pauza a 7 min. Amrap: 7 snatches 40kg, 7 toes to bar, 7 pull-ups, 7 burpees. U tohoto workoutu jsem strašně vyhořel, nohy hrozně bolely, nemohl jsem se rozdýchat a skončil jsem třetí. 

Ve 13:00 nám ohlásili finále: 40 GHD sit-ups, 20 AB cal, 30 S20, 15 AB cals, 20 OHS, 10 AB cals, 10 burpee pull-ups, 5 AB cals. V rozpisu heatů psali, že startujeme kolem 15. Ve čtvrt na 2 nám řekli, že začínáme za 15 minut, neměli jsme čas na rozcvičení a všichni byli naštvaní. Mě to ani tak nevadilo, chtěl jsem to už mít za sebou.

Nakonec jsme nastoupili ve tři čtvrtě na 2, moc jsem se těšil. GHD sit-ups jsme odjeli všichni unbroken, na kole jsem si držel tempo okolo 65 RPM, S20 jsem odjel na dvakrát, OHS unbroken a burpee pull-ups co nejrychleji, jak to šlo, celé jsem to stihl za cca 8:50 a vyhrál finále!!!

 Judgové byli super, neměl jsem žádné problémy. Závody se mi hrozně líbily a i přes malé komplikace ke konci jsem si je užil na maximum. Těším se na další ročník!!! 

Honza Peršín v nabité konkurenci 70 atletů vybojoval 21. místo!

Děkujeme oboum borcům za skvělou reprezentaci #CollieryMade !

Foto by FB CyprusThrowdown: MichaelGeo Phototgraphy

Poděkování patří i partnerům gymu a našich atletů:
UAX - Designové oblečení s nápadem!
FitnessMuscleShop - Obchod s fitness doplňky stravy a fitness oblečením
SDS Komplexní stavby
WORKOUT BotyOblečení - Největší obchod s CrossFit oblečením!
CA World Fishing - Rybářské zájezdy po celém světě