CrossFit online courses – part 2 O užitečnosti a celkovém dojmu z těchto kurzu jsem už psal v úvodu, takže se pojďme…

CrossFit online courses – part 2

O užitečnosti a celkovém dojmu z těchto kurzu jsem už psal v úvodu, takže se pojďme vrhnout rovnou na některé další konkrétní kurzy... :)

Running

Překvapilo mě, jak detailně je v kurzu rozebírána technika běhu. Čekal jsem spíše nějaká obecnější doporučení a korekce nejvíce viditelných hlavních chyb. Naopak, v kurzu jsem se dozvěděl kromě tady toho také, jak detailně rozebrat pomocí nahraného videa techniku běhu a analyzovat jednotlivé základní pozice, snímek po snímku (několik snímků za sekundu), s velkým důrazem na detail, zpomaleně. Včetně doporučení a korekcí k nápravě chybných pohybů a opětovné video analýzy.

Scalling

Klasická věta lidí, když jim řeknete, ať zkusí CrossFit:

 Na to nemám, to bych nedal!  

Vždyť právě Crossfit je o tom, že je naprosto pro všechny, protože základní potřeby olympijského sportovce, důchodce nebo člověka po zranění či omezení, co se týče pohybu, se neliší co do podstaty, ale do objemu. A právě Crossfit dělá nejvíce efektivní postupy ze vzpírání, gymnastiky a vytrvalostních sportů v kombinaci dostupné pro všechny. V tomto kurzu si trenér prohloubí dovednosti, jak pracovat s konkrétními WODkami, Rx, a přizpůsobením WOD pro několik kategorií cvičenců od velmi pokročilých (elite), pokročilých, profesionálních sportovců bez zkušenosti s CrossFitem, atletů po zraněních, začátečníků až po úplné pohybem „nepolíbené“ lidi nebo lidi s pohybovým omezením. Člověk by neřekl, kolik možností k úpravě tréninku s ohledem na potřeby jedince se naskytuje současně se zachováním základní podstaty a intenzity WOD.

 
Na závěr bych chtěl ještě dodat, že jsem strašně vděčný za to, že jsem trenérem právě v Colliery CrossFit Ostrava a díky tomu mám možnost se jako trenér neustále zdokonalovat a tím pádem se lépe starat o Vaše celkové Fitness!

Těším se na aplikaci OPRAVDOVÉHO CrossFitu a práci s Vámi všemi!