CrossFit online courses – part 1 V minulých měsících se mi díky gymu Colliery CrossFit Ostrava v rámci vzdělávání trenérů…

CrossFit online courses – part 1

V minulých měsících se mi díky gymu Colliery CrossFit Ostrava v rámci vzdělávání trenérů podařilo absolvovat všechny oficiální online CrossFit kurzy: Lesson planning, Running, Scalling, Judges, Anatomy. Ano, všechny! Za tuto zkušenost jsem moc rád, nebylo to jednoduché, pokud je někdo k online kurzům skeptický nebo jimi opovrhuje, neví o co přichází!  

Už několikrát jsem slyšel:

 No jo, nějaké online kurzy, to je o ničem, stejnak se tam nic nového nenaučím, co by tam tak mohlo být přínosného? 

No…to je na jiné téma, ale na tyhle „chytré“ mám svůj názor. Kvalita zpracování kurzů mě opravdu překvapila a předčila mé očekávání, rozhodně nemůžu říct, že by to byla nuda, NAOPAK, byla to zábava a ještě jsem se dozvěděl dost užitečných informací.

Lesson planning

Je mnoho CrossFit trenérů, ale podle mě jen málo z nich ví, jak by měla vypadat opravdová CrossFit lekce, co se organizace, časového harmonogramu a obsahu týče! Neříkám, že vše ostatní je špatně, jen je dobré se naučit a projít si tím, co opravdu má být obsahem originální a oficiální CrossFit lekce, pokud jí chci vést. Vše ostatní je většinou jen „nějaký“ mix všeho možného (podle zkušeností daného trenéra) s nějakým tím WODkem a podle mého se potom tedy nejedná o pravý CrossFit. Jsem za tento kurz moc vděčný, stavím ho možná na nejvyšší příčku ze všech online kurzů a dal by to povinně všem Crossfit trenérům, protože ani na Level 1 kurzu se tyto informace nějak zvláště neprobíraly. V kurzu jsou detailní informace o úvodu, průběhu a závěru lekce vzhledem k jejímu celkovému zaměření, kdy obecně rozlišujeme základní 3 zaměření lekcí.

Dále kurz obsahoval taky důležité věci, které by měl trenér aplikovat a probírat s cvičícími při každé lekci, časové harmonogramy a další. I na detailech záleží…

Těším se na aplikaci OPRAVDOVÉHO CrossFitu a práci s Vámi všemi!